Košarkaši Partizana posle produžetka pobedili Dertonu na pripremnom turniru u Italiji

Košarkaši Partizana su ostvarili pobedu protiv tima Dertonu rezultatom 96:94 posle produžetka na pripremnom turniru u Trapaniju. Partizan je imao vođstvo tokom većeg dela meča, sa prednošću od tri poena na poluvremenu. Međutim, Dertona uspela je da se vrati u igru, smanji prednost Partizana i dođe na samo jedan poen zaostatka tri i po minuta pre kraja. Konačan rezultat produžetka bio je 85:85, a Partizan je dobio utakmicu pobedom 96:94.

Nakon vodstva od 14 poena sredinom treće četvrtine, Partizan je imao plus 10 pred poslednju četvrtinu, ali je Dertona uspela da smanji prednost i izjednači rezultat minut i 16 sekundi pre kraja poslednje četvrtine. Trojkom Frenka Nilikine 26 sekundi pre kraja, Partizan je ponovo preuzeo vođstvo rezultatom 85:82. Međutim, iskusni Kajl Vims uspeo je da pogodi trojku za Dertonu samo tri desetinke pre kraja meča, izjednačujući rezultat na 85:85.

U produžetku, oba tima su pružila jak otpor, ali je Partizan uspeo da se izdvoji i ostvari pobedu rezultatom 96:94. Ova pobeda donela je Partizanu plasman u finale pripremnog turnira u Trapaniju.

Sjajnu partiju prikazao je Frenk Nilikina, koji je sa 26 poena bio jedan od najboljih igrača Partizana na ovoj utakmici. Takođe, važan doprinos pobedi dao je i Kajl Landri, koji je postigao 22 poena u ovom meču. Sa ove utakmice, Partizan je pokazao svoju borbenost i timsku igru, što ih je dovelo do zaslužene pobede protiv jakog protivnika.

Ovaj rezultat sigurno će motivisati igrače Partizana pred finale turnira, gde će imati priliku da pokažu svoj talenat i sposobnost protiv još kvalitetnijih protivnika. Trener Partizana verovatno ima mnogo razloga za zadovoljstvo nakon ove pobede i verovatno će raditi na još boljoj igri svoje ekipe u finalu.

Ovo nije prva pobeda Partizana na ovom turniru, što pokazuje da je ekipa spremna za borbu i da ima potencijal da postigne dobre rezultate u predstojećoj sezoni. Činjenica da su igrači uspeli da se izbore za plasman u finale na ovakvom turniru pokazuje da su spremni za veće izazove i jače protivnike.

Takođe, ova pobeda će sigurno podići samopouzdanje igrača Partizana i dati im dodatnu motivaciju za dalji rad i napredak. Partizan je poznat po svojoj tradiciji u košarci i ova pobeda će sigurno ojačati tu reputaciju i pozicionirati ih kao ozbiljnog konkurenta u domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Sve u svemu, pobeda Partizana protiv tima Dertonu rezultatom 96:94 posle produžetka na pripremnom turniru u Trapaniju je važna i značajna za ekipu. Pokazuje da su igrači spremni za izazove i da imaju potencijal da ostvare dobre rezultate u predstojećoj sezoni. Očekuje se da će ova pobeda motivisati igrače da nastave sa odličnim partijama i da će ih dodatno ojačati za predstojeće mečeve i turnire.

Na kraju, Partizan će imati priliku da se dokaže i pokaže svoju kvalitetu u finalu pripremnog turnira u Trapaniju, gde će se suočiti sa još jednim jakim protivnikom. Navijači su sigurno uzbuđeni zbog dobre igre svoje ekipe i nestrpljivo iščekuju da vide kako će se Partizan boriti za pobedu u finalu. Nema sumnje da će ova utakmica biti još jedno uzbuđenje za sve ljubitelje košarke i da će igrači dati sve od sebe da dostojno predstave svoj klub i svoje navijače.