Košarkaši Srbije „odolevali“ 15 minuta, Amerikanci ubedljivi u Abu Dabiju

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od SAD rezultatom 105:79 u drugoj utakmici na pripremnom turniru za Olimpijske igre u Abu Dabiju. Američki košarkaši su bili dominantni tijekom cijele utakmice, a najefikasniji igrač bio je Stef Curry sa 24 poena. Bem Adebayo je dodao 17 poena, dok su dvocifreni bili Anthony Edwards sa 16 i Lebron James sa 11 poena.

Na strani Srbije, Nikola Jokić je postigao 16 poena, Aleksa Avramović je dodao 14, Filip Petrušev 11, a Ognjen Dobrić 10 poena. Kapetan Bogdan Bogdanović i Nikola Milutinov nisu igrali na ovoj utakmici.

Srbija je dobro započela utakmicu, ali su se Amerikanci bolje snašli u drugoj četvrtini i stekli prednost. U drugom poluvremenu, Amerikanci su nastavili dominirati, pa su na kraju stigli do uvjerljive pobjede.

Prije ovog poraza, Srbija je izgubila od Australije, dok su Amerikanci pobijedili istog protivnika. Sljedeću prijateljsku utakmicu Srbija će odigrati protiv Japana, nakon čega slijedi duel sa Grcima prije odlaska na Olimpijske igre.

Srbija i SAD će se sastati na Olimpijskim igrama u grupnoj fazi natjecanja, gdje će im se pridružiti još Portoriko i Južni Sudan. Utakmica između Srbije i SAD bit će 28. srpnja u grupi C u Lilu.

Ovo su važne pripremne utakmice za obje reprezentacije pred odlazak na Olimpijske igre, gdje će se boriti za medalje. Srbija je u prošlosti imala uspjehe u košarci, dok su Amerikanci poznati po svojoj moćnoj košarkaškoj tradiciji. Očekuje se napeta i zanimljiva borba na Olimpijadi, gdje će obje ekipe dati sve od sebe za uspjeh.