Košarkaši Srbije pobeda Gruzija kvalifikacije Evrobasket

Najbolja košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je ubedljivu pobedu nad Gruzijom u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sledeće godine rezultatom 63:76. Nakon ove pobede, Srbija se nalazi na prvom mestu u grupi G sa dve pobede i trijumfom više u međusobnim duelima sa selekcijom Gruzije.

Utakmica je počela sjajno za srpski tim koji je u uvodnoj četvrtini uspeo da se odvoji od domaćina. Međutim, Gruzija se vratila u život u finišu druge četvrtine, ali su „orlovi“ uspeli da zadrže prednost pred početak drugog poluvremena.

U drugom poluvremenu, srpski tim je imao nešto lošiji start, ali su se uspeli vratiti u igru i zadržati prednost. Marinković i Avramović su dominirali u napadu, što je doprinelo sigurnoj pobedi nad Gruzijom.

Očekuje se da će sledeći meč Srbije u kvalifikacijama za Evrobasket 2025 biti protiv Danske u gostima u novembarskom prozoru, a zatim isti rival dolazi u Beograd. Pre toga, srpski tim će učestvovati na Olimpijskim igrama i odigrati pripremne turnire.

U ostalim mečevima drugog kola kvalifikacija, Finska je pobedila Dansku rezultatom 89:85, dok je Gruzija poražena od Srbije. Srbija se tako nalazi na prvom mestu u grupi G sa dve pobede u dosadašnjim mečevima.

Srbija će nastaviti sa odličnim igrama u kvalifikacijama i trudiće se da zadrži prvo mesto u grupi kako bi se plasirala na Evropsko prvenstvo sledeće godine. Pod vođstvom trofejnog selektora, srpski tim pokazuje veliki potencijal i sigurno će biti ozbiljan konkurent na evropskoj košarkaškoj sceni.