Košarkaši za bronzu, Cabolov u repesažu, Novaković za finale

Srbija ima priliku za osvajanje tri medalje u košarci, rvanju i kajaku na Olimpijskim igrama u Parizu. Kajakašica Milica Novaković će se prva boriti za plasman u polufinale trke na 500 metara. Polufinalne trke počinju u 10:30, a u finale će se plasirati po dvije najbolje iz svake grupe. U 11 sati košarkaši Srbije će igrati za bronzu protiv Nemačke, dok će rvač Hetik Cabolov također pokušati osvojiti bronzu kroz repesaž.

Srbija ima priliku osvojiti drugu olimpijsku medalju u košarci od osamostaljenja. Pod vođstvom selektora Aleksandra Đorđevića, „orlovi“ su osvojili srebro 2016. godine. U timu su bili Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović, koji su sada ključni igrači. U 11 sati Cabolov će imati svoju prvu borbu u repesažu protiv kubanskog rvača. Ukoliko pobijedi, borit će se za brončanu medalju.

Ovo su važni trenuci za srpske sportiste i za Srbiju kao zemlju. Svi navijamo za njih i nadamo se da će postići dobre rezultate. Ovo su trenuci koji će se pamtiti i koji će motivirati mlade generacije da se bave sportom i postižu velike uspjehe. Srbija ima bogatu sportsku tradiciju i svi se nadamo da će se nastaviti sa uspjesima i u budućnosti. Navijamo za naše sportiste i želimo im mnogo sreće u njihovim nastupima na Olimpijskim igrama u Parizu.