Košarkaši zajedno ispratili CIRKUS u drugom sportu (FOTO)

Australijski vozač Oskar Pjastri, član tima McLaren, ostvario je svoju prvu pobjedu u karijeri na utrci Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske. Pjastri je uspio prestići svog timskog kolegu Landa Norisa tri kruga prije kraja utrke nakon što je Noris pružao snažan otpor. Na kraju je Pjastri završio utrku s prednošću od 2,141 sekundi u odnosu na Norisa, dok je Lewis Hamilton iz Mercedesa zauzeo treće mjesto s zaostatkom od 14,880 sekundi.

Noris je startao s pole positiona, ali već na startu je prestigao Pjastrija i Maxa Verstappena iz Red Bulla. Međutim, Nizozemac je bio pod istragom zbog izlaska sa staze, što je omogućilo Hamiltonu da dosegne četvrto mjesto.

A pred kraj utrke dogodio se skandal. McLaren je napravio grešku slanjem Norisa prvo na zamjenu guma, što mu je omogućilo da zauzme vodeću poziciju. Ipak, shvatili su što su učinili i počeli nagovarati Norisa da pusti kolegu. Lando nije odmah pristao prepustiti prvu poziciju Pjastriju, ali pod pritiskom iz ekipe na kraju je ipak odlučio to učiniti u 68. krugu, omogućavajući kolegi ostvarivanje povijesne pobjede.

Sve to su pratili i suigrači iz Crvene zvezde u prošloj sezoni, Nemanja Nedović i Adam Hanga. Srbin se pohvalio na Instagramu jučer, a danas je imao VIP mjesto za gledanje na Hungaroringu. Hangi je to njegovo područje, budući da je Mađar, pa su njih dvojica odlučili zajedno pratiti događanja.

Osim Pjastrijeve prve pobjede, ova utrka bila je obilježena i jubilejom Luisa Hamiltona koji je ostvario 200. postolje u svojoj karijeri.

Utrka za Veliku nagradu Mađarske donijela je dramu, uzbuđenje, neočekivane obrate i velika dostignuća. Australijski vozač Oskar Pjastri je zasjao svojom prvom pobjedom u karijeri, nakon što je uspio prestići svog timskog kolegu Landa Norisa i zauzeti prvo mjesto. Noris, koji je krenuo s pole positiona, pružao je snažan otpor, ali je na kraju morao propustiti Pjastrija, koji je sjajno iskoristio priliku i slavio na Hungaroringu.

Hamilton je također imao svojih uspjeha, dostigavši 200. postolje u karijeri, što je impresivno postignuće u svijetu Formule 1. Utakmica je bila obilježena i skandalom u timu McLaren, koji je napravio pogrešku u strategiji slanjem Norrisa prvo na zamjenu guma prije nego što je shvatio svoj propust i nagovorio Norisa da pusti kolegu. Na kraju je sve završilo s Pjastrijem na vrhu postolja, Norisom na drugom mjestu i Hamiltonom na trećem.

Sve ovo praćeno je pažljivo od strane suigrača iz Crvene zvezde, Nemanje Nedovića i Adama Hange. Nedović se pohvalio svojim iskustvom na utrci preko Instagrama, dok su on i Hanga zajedno pratili događaje na Hungaroringu.

U konačnici, utrka za Veliku nagradu Mađarske bila je prava poslastica za ljubitelje Formule 1, s odličnim vožnjama, dramatičnim obratima i velikim dostignućima vozača. Oskar Pjastri će zasigurno dugo pamtiti svoju prvu pobjedu u karijeri, a Lewis Hamilton je još jednom pokazao zašto je jedan od najvećih u svijetu Formule 1. Skandal u timu McLaren dodatno je začinio događaje i dao dodatnu napetost, ali na kraju je ljubiteljima Formule 1 donio uzbudljivu završnicu na stazi Hungaroring.