„Kralj šljake“ nastavlja dominaciju! Rafa posle preokreta u finalu Baštada!

Španski teniser Rafael Nadal uspeo je da se plasira u finale ATP turnira u Baštadu, nakon što je u polufinalu savladao Hrvata Duju Ajdukovića rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:4). U veoma napetom meču, Ajduković je krenuo snažno osvajanjem dva brejka za rano vođstvo od 3:0 u prvom setu, koji je zatim osvojio rezultatom 6:4. Nakon iscrpljujućeg četvrtfinalnog meča, Nadal je delovao umorno, ali je uspeo da preokrene rezultat i izjednači u drugom setu.

Španac je uspeo da prelomi set u svoju korist nakon što je iskoristio brejk loptu pri vođstvu od 3:2, osvojivši set rezultatom 6:3. U poslednjem setu, Nadal je ponovo poveo osvajanjem tri uzastopna gema, ali je Ajduković uspeo da se vrati i izjednači rezultat. Ipak, Nadal je uspeo da napravi još jedan brejk za vođstvo od 4:3 i na kraju osvoji set rezultatom 6:4, plasirajući se u svoje prvo finale posle dve godine pauze.

Ajduković je bio na korak od plasmana u finale, ali nije uspeo da održi nivo igre iz prvog seta, dok je Nadalova upornost i iskustvo na kraju prevagnulo. Nakon duela koji je trajao preko dva sata, Nadal je izjavio da je bio težak meč, ali da je srećan što se plasirao u finale. Španski teniser istakao je da se nada da će biti još bolji u finalu i da će dati sve od sebe.

Nadal ističe da je u procesu oporavka od povrede i da mu mečevi poput ovog pomažu da podigne nivo igre. On se raduje što je uspeo da pobedi na četiri vezana meča, nakon gotovo dve godine. Španski velikan se nada da će biti još bolji u finalu turnira u Baštadu i da će dati svoj maksimum.

Nadalov put do finala bio je pun preokreta i borbe, ali iskustvo i upornost su mu pomogli da savlada hrabrog Ajdukovića i plasira se u borbu za titulu. Nadalov povratak na vrhunske teniske terene nakon duže pauze zbog povrede kuka ohrabruje njegove navijače i međunarodnu tenisku scenu. Svi će s nestrpljenjem iščekivati njegovo finale u Baštadu, na kome će pokušati da osvoji titulu i nastavi sa uspesima u svetu tenisa.