„KRALJEVIĆI“ IMALI SREĆE! Lajpcig promašio previše, REAL MADRID I MANČESTER SITI u četvrtfinalu LIGE ŠAMPIONA!

Duel između Reala i Leipziga u Ligi prvaka završen je remijem 1:1, ali je Real prošao u četvrtfinale zbog pobede od 1:0 u prvoj utakmici. Lajpcig je propustio nekoliko prilika da izjednači rezultat u oba meča. Real Madrid nije uspeo da napravi ozbiljniju akciju u prvom poluvremenu, ali je u 65. minutu postigao gol preko Vinisijusa Juniora. Ipak, Lajpcig nije odustao i u 68. minutu Orban je postigao gol glavom nakon centaršuta Rauama.

Napadi Lajpciga nisu doneli pobedu, pogotovo što su pogodili prečku u završnici. Real Madrid je imao sreće u ovim mečevima, ali je ipak eliminisao nemački tim.

U drugom meču, Mančester Siti je pobedio Kopenhagen sa 3:1 na svom terenu. Alverez i Aknadži su postigli golove za Siti, dok je Elionusi postigao gol za Kopenhagen, a Haland je postavio konačnih 3:1.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige šampiona zakazan je za 15. mart u Nionu.