Kup Azije trofej Katar fudbal

Katar je osvojio Kup Azije nakon što je pobijedio Jordan u finalu rezultatom 3:1. Ovo je drugi put zaredom da je Katar osvojio naslov prvaka, dok je Jordan igrao svoje prvo finale. Akram Afif je bio najbolji igrač meča, pogodivši tri penala koji su donijeli titulu Kataru.

Domaćin je imao podršku s tribina i od početka je kontrolirao tempo igre. U 22. minutu, defanzivac Jordana je napravio grešku koja je dovela do penala za Katar. Nakon VAR pregleda, Afif je sigurno realizovao penal i donio prednost domaćinima.

Jordan je pokušavao izjednačiti, ali je prvi gol postigao Jazan Al Naimat u 67. minutu. Međutim, samo sedam minuta kasnije, sudija je opet pokazao na belu tačku za Katar, a Afif je ponovio svoj uspjeh. U 74. minutu, Katar je ponovno imao prednost.

U petom minutu nadoknade vremena, Katar je dobio još jedan penal, ovaj put zbog prekršaja Abua Lajle. Afif je po treći put bio precizan i potvrdio pobjedu svog tima. Domaći navijači su proslavili, dok su se Jordanci razočarali.

Ovo je još jedan uspjeh za katarski fudbal, nakon što su osvojili i naslov prvaka 2019. godine. Sa ovom pobjedom, Katar je pokazao svoju snagu na azijskom kontinentu i potvrdio svoj status kao jedna od najboljih ekipa u Aziji. S druge strane, Jordan može biti ponosan na svoj prvi plasman u finale, kao i na uspješan turnir koji su odigrali.

Fudbal je sve popularniji sport u Aziji, a ovakve utakmice privlače pažnju i povećavaju interes za ovaj sport u regionu. Nadamo se da će Katar i Jordan nastaviti sa uspjesima i da će i dalje promovirati fudbal u Aziji. Ovaj turnir je bio prilika da se pokažu talenat i ljubav prema fudbalu, a sigurni smo da će i budući turniri donijeti još uzbuđenja i sjajnih trenutaka za ljubitelje fudbala.