KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Kucka ZAKUCAO Makedonce! PETARDA Celja

Fudbaleri Slovana iz Bratislave započeli su svoje kvalifikacije za Ligu šampiona pobedom nad Strugom rezultatom 4:2. Slovaci su poveli sa 2:0 golovima Vladimira Vajsa i Roberta Maka, ali je Struga uspela da se vrati u igru sa pogocima Besarta Ibraimija. Međutim, do kraja utakmice Slovan je uspeo da sa dva gola Juraja Kucke dođe do pobede.
Drugi slovenski tim, Celje, ostvario je ubedljivu pobedu od 5:0 nad Florom u gostima. Aljoša Matko i Damijan Vukliševič su već u prvih deset minuta postigli dva gola, dok su se Mark Zabukovnik, Rolando Arons i Tamar Svetslin pobrinuli za ostatak golova u drugom poluvremenu.
U Bugarskoj, Ludogorec je savladao Dinamo Batumi rezultatom 3:1. Tepket i Rik su postigli golove za domaćina, dok je Mamučašvili uspeo da postigne jedini gol za goste.
Ovi rezultati su samo početak puta ka Ligi šampiona, gde će se timovi iz ove kvalifikacione faze boriti za plasman među elitu evropskog fudbala. Svakako, očekuje se mnogo interesantnih utakmica i uzbuđenja u narednim rundama kvalifikacija za najprestižnije klupsko takmičenje u Evropi.