Lacio ne da Rim, PSŽ sigurno u Parizu

Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su važnu pobjedu protiv Real Sosijedada rezultatom 2:0, dok je Lacio bio bolji od Bajern Minhena sa minimalnih 1:0 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

U prvoj utakmici u Rimu, nije bilo puno uzbuđenja u prvom poluvremenu, a na poluvremenu je rezultat bio nula nula. Bajern Minhen je imao veći posjed lopte, ali nije uspio stvoriti ozbiljne prilike za gol. U 67. minutu, Dajot Upamekano je skrivio penal i dobio direktni crveni karton, a Ćiro Imobile je iskoristio penal za postizanje pogotka i vodstvo Lacija od 1:0. U posljednjim trenucima utakmice Felipe Anderson je imao priliku da udvostruči vodstvo, ali je njegov pokušaj bio blokiran, pa je konačni rezultat bio minimalna pobjeda Lacija od 1:0.

U drugoj utakmici, Pari Sen Žermen je dominirao, ali nije uspio postići gol u prvom poluvremenu. U 58. minutu, Kilijan Mbape je postigao gol nakon kornera, donoseći Parižanima vodstvo od 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije, Mbape je pogodio prečku, a u 70. minuti Bredli Barkola je postavio konačnih 2:0 nakon sjajnog prodora sa lijeve strane.

Revanš utakmice između ova dva para će se održati 5. marta, a do tada će timovi imati vremena da se pripreme za svoje susrete.

Ovi rezultati su donijeli značajnu prednost za Pari Sen Žermen i Lacio, ali revanš utakmice će svakako biti prilika za protivničke timove da se vrate u igru i pokušaju izboriti prolazak u četvrtfinale Lige šampiona.

Navijači širom svijeta s nestrpljenjem očekuju rasplet ovih utakmica, jer će se odigrati još nekoliko krugova prije nego što se sazna ko će se plasirati u četvrtfinale. Zbog toga je sigurno da će svi ljubitelji fudbala biti uz ekran kada se budu igrale revanš utakmice.

Ovaj period svake godine donosi uzbuđenje i napetost, jer se najbolji timovi u Evropi bore za prestižnu titulu prvaka Lige šampiona. Očekuje se da će biti još puno uzbuđenja i iznenađenja do kraja ovog takmičenja, a ljubitelji fudbala su spremni za sve što dolazi.

Ove utakmice su još jednom pokazale da fudbal može donijeti mnogo iznenađenja, pa je teško predvidjeti ishod bilo koje utakmice. Svi timovi su spremni dati svoj maksimum kako bi ostvarili pobjedu i plasirali se u narednu fazu takmičenja.

Liga šampiona je takmičenje koje privlači pažnju ljubitelja fudbala širom svijeta, a ove utakmice su potvrdile zašto je to slučaj. Svi su uzbudjeni da vide ko će se plasirati u sledeći krug takmičenja, a revanš utakmice će definitivno biti prilika za timove da pokažu svoj kvalitet i borbenost.

U narednim danima će se timovi pripremati za svoje revanš utakmice, a sigurno je da će biti mnogo analiza i strategija koje će se koristiti kako bi se ostvario prolazak u narednu fazu takmičenja.

Svi ljubitelji fudbala će sa nestrpljenjem čekati nastavak ovog takmičenja, jer su sigurni da će biti mnogo uzbuđenja i spektakularnih momenata. Ljubav prema fudbalu je jedan od razloga zašto je ovo takmičenje toliko popularno širom svijeta, a utakmice poput ovih pokazuju zašto je to slučaj.