Lajović bolji od Safijulina u prvom kolu Rolan Garosa

Nakon što su Miomir Kecmanović i Dušan Lajović osigurali svoje mjesto u drugom kolu Roland Garrosa, Srbija se može pohvaliti stopostotnim uspjehom na ovom teniskom turniru. Lajović je nakon četiri sata i deset minuta igre uspio pobijediti Romana Safijulina rezultatom 3:2 (4:6, 7:5, 6:4, 6:7, 6:4) u vrlo izazovnom meču.

Ovaj susret je obilovao brejkovima, čak 18 ih je bilo, ali je Lajović na kraju bio taj koji je imao više sreće i uspio izvući pobjedu. Njegov sljedeći protivnik će biti pobjednik meča između Tejlora Frica i Sebastijana Korije.

Nakon maratonskog meča u prvom kolu, gdje je Lajović morao preokretom doći do pobjede, sada će imati dovoljno vremena za odmor prije sljedećeg susreta. Iako je dobro započeo meč, Safijulin je uspio doći do seta, ali je Lajović uspio promijeniti ritam i preokrenuti rezultat. Iako je izgubio četvrti set, uspio je sačuvati samopouzdanje i slomiti otpor ruske pete postave u petom setu.

Dok Lajović čeka na ime svog sljedećeg protivnika, Srbija danas prati i mečeve Novaka Đokovića i Hamada Međedovića na Roland Garrosu.

Uzbuđenje na ovom teniskom turniru je veliko, a svi navijači se nadaju što boljim rezultatima za srpske igrače. S obzirom na dosadašnje nastupe, nema sumnje da će srpski teniseri dati sve od sebe kako bi ostvarili što bolje rezultate na ovom prestižnom turniru.

Svaka pobjeda i napredovanje srpskih tenisera na velikim turnirima poput Roland Garrosa je veliki uspjeh za srpski tenis i za sport u Srbiji općenito. Nadamo se da će srpski igrači nastaviti sa sjajnim nastupima i da će nas razveseliti još mnogim pobjedama na ovom turniru i u budućnosti. Svi mi u Srbiji s ponosom pratimo njihove uspjehe i podržavamo ih u svakoj utakmici.

Tenis je sport koji u Srbiji ima veliku tradiciju i mnogo zaljubljenika, a uspjesi naših igrača na međunarodnoj sceni samo jačaju ljubav prema ovom sportu. Nadamo se da će se srpski teniseri i dalje natjecati na najvišim nivoima i da će donositi radost svojim navijačima širom svijeta.

Uzbuđenje na ovom turniru je veliko, a svi ljubitelji tenisa s nestrpljenjem iščekuju nove mečeve i poteze naših igrača. Nema sumnje da će srpski teniseri dati sve od sebe kako bi ostvarili što bolje rezultate i pokazali svoju klasu na terenu.

Nadamo se da će srpski teniseri nastaviti sa sjajnim igrama i da će nas obradovati još mnogim pobjedama na Roland Garrosu. Svi mi u Srbiji smo ponosni na naše igrače i podržavamo ih u njihovim nastupima na ovom prestižnom turniru.rok na putu do postolja na ovom turniru. Navijamo za naše tenisere i vjerujemo da će nastaviti sa sjajnim igrama i pobjedama na ovom turniru i u budućnosti.