Lajović poraz Dimitrov Vimbldon tenis

Na startu Vimbldona se dogodio kraj za srpskog tenisera Dušana Lajovića koji je poražen od Grigora Dimitrova rezultatom 0:3 u setovima (3:6, 4:6, 5:7). Meč je trajao sat i 46 minuta, a Dimitrov je dominirao u prva dva seta, osvajajući ih sa 6:3 i 6:4.

U trećem setu, Lajović se probudio i uspio napraviti brejk, povevši sa 3:0 i zatim 4:1. Činilo se da se vraća u meč, međutim slab servis u sedmom gemu je omogućio Dimitrovu da napravi brejk. Dimitrov je uspio spasiti i dvije brejk lopte u narednom gemu. Lajović je zatim poveo sa 5:4, ali nažalost izgubio je tri posljednja gema i time i meč, iako je imao priliku za brejk loptu koja bi donijela izjednačenje.

Grigor Dimitrov će u drugom kolu Vimbldona igrati protiv Kineza Junčeng Žanga koji je eliminirao Garina također sa 3:0 u setovima. Čeka nas uzbudljiv nastavak turnira i još mnogo teniskih uzbuđenja na čuvenom Vimbldonu.