Lajović preokretima do slavlja protiv Umbera

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala turnira u Barseloni nakon što je savladao Francuza Uga Umbera rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) za sat i 17 minuta igre. Lajović će se sada suočiti s Špancem Alehandrom Davidovičem Fokinom, koji je do osmine finala došao nakon što je Čeh Tomas Mahač predao meč.

Meč je počeo mirno, s oba tenisera koji su uspješno čuvala svoj servis, međutim, Umber je uspio u četvrtom gemu iskoristiti svoju prvu priliku za brejk. Lajović je odmah odgovorio u sljedećem gemu, a potom je napravio još jedan brejk i preokrenuo rezultat u svoju korist, vodeći 4:3. Uskoro je osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set nije počeo dobro za Lajovića, s Umberom koji je već u drugom gemu imao priliku za brejk te je uspio iskoristiti svoju četvrtu priliku za brejk i povesti 3:0. Ipak, Lajović je uspio zaigrati bolje i vezati četiri gema, uz dva uzastopna brejka nad Umberom, te je stigao do vodstva od 4:3. Kao i u prvom setu, ta prednost mu je bila dovoljna za konačnu pobjedu rezultatom 6:4.

Dušan Lajović, koji se trenutno nalazi na 37. mjestu ATP ljestvice, prošle je godine ostvario svoj najveći uspjeh do sada osvajanjem turnira u Buenos Airesu. Ovo mu je prvi put da je uspio doći do osmine finala turnira u Barseloni, što predstavlja još jedan korak naprijed u njegovoj karijeri.

Na putu do osmine finala, Lajović je pobijedio brojne jaku protivnike, uključujući i Kanađanina Denisa Shapovalova i Argentinca Federica Delbonisa. Njegova igra na ovom turniru pokazuje konstantan napredak i formu, te se nadamo da će nastaviti sa uspjesima u narednim mečevima.

Kada je riječ o njegovom sljedećem protivniku, Alehandru Davidoviču Fokini, španjolski teniser trenutno se nalazi na 27. mjestu ATP ljestvice. Fokina je poznat po svom atraktivnom stilu igre i velikom talentu, te će sigurno biti izazov za Lajovića u osmini finala.

Dušan Lajović ima priliku da nastavi sa svojim uspjesima na ovom turniru u Barseloni i da pokaže svoju snagu i vještinu protiv jakih protivnika. Nadamo se da će njegova forma i samopouzdanje biti na visokom nivou te da će postići još veće uspjehe u nastavku turnira.

Ukupno gledano, Dušan Lajović je pokazao sjajnu igru i borbenost na ovom turniru u Barseloni, te je zasluženo došao do osmine finala. Njegova pobjeda nad Ugom Umberom samo je potvrda njegove sposobnosti i talenta, te smo sigurni da će nastaviti sa snažnim nastupima u nastavku turnira.

S obzirom na uspjehe koje je postigao do sada i na formu koju je pokazao na ovom turniru, Dušan Lajović definitivno zaslužuje pažnju i podršku teniskih navijača. Nadamo se da će nastaviti sa svojim sjajnim igrama i da će ostvariti još veće uspjehe u budućnosti.