Lajpcig u gostima pobeio Keln

U nedjeljnom duelu 26. kola njemačke Bundeslige, ekipa RB Leipzig je kao gost ostvarila dominantnu pobjedu nad ekipom Kelna rezultatom 5:1. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen 1:1, ali u nastavku susreta gostujuća ekipa je pokazala svoju nadmoć postigavši četiri gola i tako ponovo ponižavši Keln koji je u prvom dijelu sezone poražen sa visokih 6:0.

RB Leipzig je ovom pobjedom privremeno zauzeo četvrto mesto na tabeli sa 49 bodova, dok je Keln zadržao svoju poziciju u opasnoj zoni pred zadnjeplasiranom ekipom sa ukupno 18 bodova.

Ekipa RB Leipzig je već u prvom dijelu susreta pokazala svoju dominaciju postigavši gol u 29. minuti preko Dani Olma, ali je ekipa Kelna uspjela odgovoriti u 41. minuti golom Mariusa Woltersa. U nastavku susreta, gostujuća ekipa je uspjela preokrenuti rezultat i potpuno nadigrati domaćina. Dva gola u samo tri minute postigli su Emil Forsberg u 49. minuti i Willi Orban u 52. minuti, dok je Dani Olmo ponovo bio precizan u 53. minuti iz penala. Konačan rezultat susreta postavio je Willi Orban svojim drugim golom u 73. minuti.

Ova ubjedljiva pobjeda ekipe RB Leipzig je još jednom pokazala njihovu kvalitetu i ambicije u borbi za visoku poziciju na tabeli Bundeslige. Sa 49 bodova i četvrtom pozicijom, ekipa se privremeno probila u elitu njemačkog fudbala, dok je ekipa Kelna pretrpjela još jedan težak poraz koji ih ostavlja u opasnoj zoni ispod crte sa samo 18 osvojenih bodova.

Odluka 26. kola Bundeslige potvrdila je dominaciju ekipe RB Leipzig na terenu i pokazala njihovu spremnost da se bore za visoki plasman u ligi. Sa sjajnom igrom i ubojitim napadom, gostujuća ekipa je pokazala svoju kvalitetu i efikasnost protiv ekipe Kelna koja je već u prvom dijelu sezone poražena sa rezultatom 6:0, a sada ponovo sa 5:1.

Pobjeda ekipe RB Leipzig sa visokim rezultatom od 5:1 je još jednom potvrdila njihovu superiornost nad ekipom Kelna i pokazala da su spremni za izazove koje donosi Bundesliga. Sa 49 bodova i četvrtom pozicijom na tabeli, ekipa se probila u elitu njemačkog fudbala i pokazuje ambiciju za visok plasman do kraja sezone.

Sa sjajnom partijom Dani Olma, koji je postigao dva gola, ekipa RB Leipzig je pokazala svoju efikasnost i kvalitetu u napadu, dok odbrana nije dopustila protivniku da ozbiljno ugrozi njihovu prednost. Ekipa Kelna, sa samo jednim golom u ovom susretu, nije uspjela pružiti veći otpor i pretrpjela je još jedan težak poraz koji ih ostavlja u opasnoj zoni ispod crte.

Nakon ove ubjedljive pobjede, ekipa RB Leipzig ima sve veće šanse za visok plasman u ligi i borbu za evropska takmičenja, dok ekipa Kelna mora hitno pronaci rješenje za svoje probleme kako bi izbjegla ispadanje iz elitnog takmičenja.

U zaključku, duel 26. kola Bundeslige koji je okončan pobjedom ekipe RB Leipzig rezultatom 5:1 protiv ekipe Kelna je još jednom potvrdio kvalitet i ambicije gostujuće ekipe u borbi za visok plasman u ligi. Sa 49 osvojenih bodova i četvrtom pozicijom na tabeli, ekipa pokazuje svoju spremnost za izazove koji slijede do kraja sezone, dok ekipa Kelna mora hitno pronaci rješenja za svoje probleme kako bi izbjegla ispadanje iz elitne lige.