Legenda Partizana na klupi Napretka umalo da šokira bivši klub: Ostaje žal za bodom (VIDEO)

Goran Stevanović, bivši fudbaler Partizana i trener, preuzeo je vođenje ekipe Napretka iz Kruševca ovog leta. Na premijeri Superlige, njegov tim je poražen sa 1:0 od Partizana na stadionu u Humskoj. Napredak je uspeo da pruži jak otpor crno-belima tokom cele utakmice, ali je gol Mateusa Saldanje u 93. minuti doneo trijumf Partizanu u ovom meču.

Iako su imali nekoliko dobrih prilika, igrali veoma dobro i namučili ekipu Aleksandra Stanojevića kako u napadu, tako i u odbrani, Napretku je falilo sreće da osvoje makar bod. Čak i kada su ostali sa igračem manje zbog isključenja Tošeskog u 67. minutu, igrači Napretka nisu poklekli psihički već su se borili hrabro do samog kraja.

Stevanović je priznao da mu je žao zbog poraza, ali je istakao da je ovo bio dobar uvod u novu sezonu. Naglasio je da je prvi meč uvek težak posle napornih priprema, posebno protiv tima kao što je Partizan. Ipak, bio je zadovoljan igrom svog tima, posebno kontrolom utakmice, mirnom pas igrom i trčanjem. Veruje da ih čeka uspešna sezona, hintujući na bolje igre u nastavku takmičenja.

Nakon meča, Stevanović je čestitao svojim igračima na prikazanoj igri, istakavši da poraz ne umanjuje veru u uspeh u budućnosti. Smatra da je možda crveni karton uticao na ishod meča, ali veruje da će im se neko vreme vratiti. Poručio je da Napredak, njegovi navijači i grad Kruševac zaslužuju samo najbolje, te da veruje u bolje dane za svoj tim.

Partizan je uspeo da pobedi Napredak sa minimalnim rezultatom pred svojim navijačima, ali je Stevanovićev tim pokazao da može da se nosi sa jakim protivnicima. Oni su pružili čvrst otpor i pokazali da imaju potencijal da ostvare dobre rezultate u narednim mečevima Superlige. Sa iskusnim Stevanovićem na čelu, očekuje se da Napredak pokaže sve svoje kvalitete i ostvari uspeh u ovoj sezoni.

Uprkos porazu u premijernoj utakmici sezone, Napredak ima sve šanse da pokaže svoju snagu i bori se za visok plasman u Superligi. Sa motivisanim trenerom i igračima koji su pokazali da imaju kvalitet, Kruševljani mogu da se nadaju dobrom rezultatu u nastavku sezone. Navijači Napretka će svakako biti uz svoj tim u svakoj utakmici i nadaju se da će njihovi ljubimci uspeti da ostvare uspeh i donesu radost gradu Kruševcu.

Ukupno, premijerna utakmica sezone protiv Partizana je bila dobar pokazatelj potencijala Napretka i novog trenera Gorana Stevanovića. Iako su poraženi, Kruševljani su pokazali da imaju kvalitet da se nose sa jakim protivnicima i da mogu da ostvare dobre rezultate u Superligi. Nadamo se da će u narednim mečevima pokazati svoj pravi potencijal i ostvariti uspeh koji zaslužuju.