LEvante sve dalje od plej-ofa

U derbiju 32. kola španske Segunde, fudbalski klub Elče gostuje Levanteu. Utakmica je veoma važna za gostujući tim, jer bi pobedom mogli da zauzmu drugu poziciju na tabeli, što bi ih približilo direktnoj promociji u Primera ligu.

Domaći tim Levante se trenutno nalazi na 11. mestu na tabeli, sa nešto lošijim rezultatima u poslednjih pet utakmica gde su ostvarili samo jednu pobedu. Ipak, imaju šanse da se plasiraju u plej-of za popunu La lige.

Proteklog vikenda, Levante je odigrao neriješeno sa ekipom Burgosa rezultatom 1:1. Iako su imali više terenske inicijative, uspeli su da izjednače tek u 72. minutu, te su morali da se bore da Burgos ne postigne još jedan gol do kraja utakmice.

Levante je ranije odigrao meč protiv Andore na svom terenu, gde su takođe odigrali neriješeno. Andora se pokazala kao opasan protivnik, ali su srećom za Levante, njihovi napadi bili bezuspešni. Prethodno su pobedili Sporting Hihon, izgubili od Ovijeda i remizirali sa Rasingom.

S druge strane, fudbaleri Elčea su u odličnoj formi sa četiri uzastopne pobede i jednim remijem. U prošloj utakmici protiv Albasetea, napravili su preokret nakon što su prvo primili gol u 11. minutu. Uspešno su se vratili i izjednačili rezultat do kraja prvog poluvremena, a zatim poveli u drugom poluvremenu. Fuster je ponovo izjednačio, ali Elče je uspeo da postigne još jedan gol koji je bio dovoljan za pobedu.

Naš tip za ovu utakmicu je remi (X) sa kvotom 2,95.

Ova utakmica će biti veoma važna za oba tima, jer će rezultat odlučiti o njihovim šansama za promociju ili plej-of za Primera ligu. Sa oba tima u dobroj formi, očekuje se uzbudljiv meč pun preokreta i golova. S obzirom na dosadašnje rezultate i formu oba tima, neizvesno je ko će izaći kao pobednik, ali sigurno je da će biti veoma dinamična utakmica.

Navijači Elčea i Levantea sigurno sa nestrpljenjem očekuju ovaj derbi i nadaju se pozitivnom ishodu za svoje omiljene klubove. Svaki pogodak, svaka odbrana i svaki korner će biti od presudnog značaja, što će činiti ovu utakmicu još uzbudljivijom za gledaoce.

Španska Segunda liga je poznata po neizvesnim utakmicama i iznenađenjima, pa se očekuje da će i ovaj meč biti takav. Sa iskusnim igračima na obe strane, ali i mladim talentima koji žele da pokažu svoj kvalitet, ova utakmica će sigurno biti jedna od najzanimljivijih u dosadašnjem delu sezone.

Sve u svemu, Elče gostuje Levanteu u derbiju 32. kola španske Segunde, a ova utakmica će biti važna za obe ekipe u njihovoj borbi za promociju u Primera ligu. Očekuje se uzbudljiv meč sa mnogo preokreta i golova, a navijači se već raduju spektaklu koji će se odigrati na terenu Levantea.