LEVERKUZEN POSLE JOŠ JEDNOG NEVEROVATNOG POVRATKA UŠAO U ISTORIJU! Nijedan evropski klub NIKADA nije ovo uradio!

U Dablinu 22. svibnja bit će okrunjen novi prvak Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Atalanta – Bayer Leverkusen! Bergamski tim, nakon remija u Marseilleu od 1:1, pobijedio je Olympique s visokih 3:0, dok se Ćavi Alonso i njegova momčad ponovno izvukli nakon drame na Bay Areni te su ukupno s 4:2 eliminirali Romu!

Na Bay Areni svjedočili smo šokantnoj utakmici na kojoj smo vidjeli apsolutno sve. Unatoč prednosti koja ih vodi dalje, „farmaceuti“ su bili blizu prvog poraza u sezoni. Međutim, Bayer je postao prva europska momčad ikada kojoj je pošlo za rukom da ostane neporažena u 49 utakmica zaredom. Alonsu i njegovim igračima treba skinuti kapu za ono što su postigli od početka sezone.

Što se samog tijeka utakmice tiče, Bayer je potpuno dominirao na terenu tijekom cijele utakmice i činilo se da će lako riješiti situaciju u svoju korist. Međutim, sve se promijenilo na samom kraju prvog poluvremena kada je Ta napravio grešku u svojem šesnaestercu i omogućio Leu Paredesu da smanji prednost s bijele točke.

U drugom dijelu – ista priča. Mile Svilar je briljirao s nekoliko nevjerojatnih obrana, ali Roma je uspjela izjednačiti nakon još jedne pogreške i prekršaja ispred vlastitog gola. Paredes je ponovno s bijele točke svladao vratara i neočekivano poravnao rezultat u 66. minuti.

Ipak, Svilar nije mogao ništa kada je Mančini zabio komičan autogol u 82. minuti koji je bio presudan za Leverkusen i odveo ih u finale Europske lige! Smolov je smetnja svom vratu mreže što je rezultiralo time da Italijan nespretno zatrese svoju mrežu. No, Josip Stanišić je u 97. minuti konačno svladao Svilara i doveo Alonsa i njegovu momčad u Dublin gdje će se boriti za drugi trofej u sezoni.