Leverkuzenova bajka nema srećan kraj: Atalanta šampion Lige Evrope

Italijanski klub Atalanta postao je šampion Lige Evrope nakon pobjede nad Bajer Leverkuzenom rezultatom 3:0 u finalu koje se održalo u Dablinu. Utakmica je započela jakim tempom, ali je Atalanta uspjela iskoristiti greške odbrane Bajera već u 12. minuti kada je Ademola Lukman postigao prvi gol. Lukman je postigao još dva gola, u 28. i 75. minuti, donoseći svojoj ekipi uvjerljivu pobjedu. Ovaj poraz značio je kraj serije od 51 utakmice bez poraza za Leverkuzen. Očekuju nas još dva evropska finala – Olimpijakos će se sastati s Fiorentinom u finalu Lige konferencije u Atini 29. maja, dok će Real Madrid i Borusija Dortmund igrati za titulu prvaka Europe u finalu Lige šampiona 1. juna na stadionu Wembley. Budite uz nas na našim društvenim mrežama kako biste bili u toku sa najnovijim vijestima.