LIGA NACIJA: Novi poraz BiH – Nemačka GOLČINOM srušila „Lale“

Fudbalska reprezentacija Francuske ostvarila je pobedu od 2:1 u derbiju Grupe 2 „A“ divizije Lige nacija na gostovanju Belgiji. Belgijanci su imali velike šanse u prvom poluvremenu, ali su propustili penal, dok su Francuzi uspeli da postignu gol iz penala. Lois Openda je postigao gol za Belgiju u nadoknadi prvog poluvremena, dok je Kolo Muani bio strelac za Francusku. Francuska je izdržala i sa igračem manje u drugom poluvremenu, nakon što je kapiten Orelijen Čuameni dobio drugi žuti karton. Pobeda je značajna za „trikolore“ u borbi za prvo mesto u grupi.

Reprezentacija Nemačke je pobedila Holandiju rezultatom 1:0 u meču grupe 3 Lige nacija. Debijant Džejmi Leveling je postigao gol za Nemačku u drugom poluvremenu, a to je bilo dovoljno da savladaju Holandiju. Takođe, Dani Olmo je postigao dva gola za Mađarsku u pobedi nad Bosnom i Hercegovinom rezultatom 2:0. Dominik Soboslai je bio ključni igrač za Mađarsku sa dva gola, dok je BiH ostala na samo jednom osvojenom bodu u grupi.

U prvoj grupi, Italija je pobedila Litvaniju rezultatom 2:0 sa golovima Stefana Sensija i Kezija u drugom poluvremenu. Španija je savladala Sloveniju rezultatom 1:0 zahvaljujući golu Krištofa Laportea. U grupi 4, Švajcarska je pobedila Severnu Irsku rezultatom 1:0, dok je Bugarska igrala nerešeno sa Litvanijom 0:0.

U grupi 1 Grupe 4, Rumunija je pobedila Sjevernu Makedoniju 3:2, dok je Jermenija iznenadila Island pobedivši sa 2:0. U grupi 4, San Marino je poražen od Lihtenštajna 1:0, dok su Gibraltar i Letonija odigrali nerešeno 1:1.

Na kraju, mečevi Lige nacija pružaju uzbuđenje i neizvesnost, a reprezentacije se bore za prva mesta u grupama kako bi se plasirali u više divizije takmičenja. Svaki meč donosi nove priče, pobede i poraze, a navijači sa nestrpljenjem iščekuju sledeće susrete svojih omiljenih ekipa.