Liga šampiona je nastavljena, i to uz majstorije u nokaut fazi (VIDEO)

Liga prvaka se nastavila nakon zimske pauze, a to na spektakularan način.

Prvi susreti osmine finala odigrani su u utorak, a iako su pobjedili favoriti, čak i u gostima (Kopenhagen – Manchester City 1:3, Leipzig – Real Madrid 0:1), bilo je više nego zanimljivo.

Branilac europskog trofeja stigao je na svoje gostovanje s nadom da se neće produžiti niz danskih čuda, a činilo se, u ranoj fazi meča, da će ekipa trenera Pepa Guardiole lagano odraditi taj posao.

Uostalom, kada je njihov mag veznog reda, Kevin de Bruyne, savršeno odigrao u situaciji kada se našao u desnom dijelu kaznenog prostora domaćina, pogodio je sam ugao gola domaćih, a tko bi i pomislio da će „građani“ imati problema.

No, posle početnih nastojanja Kopenhagena da uzvrati udarac, a one su bile prilično jalove, snovi domaćih kao da su krenuli da se ostvaruju posle pola sata igre.

U 34. minutu golman Cityja, Ederson, očajno je ispucao loptu, Eljungusi je to iskoristio da šutira sa ruba kaznenog prostora, a iako je Ruben Dias blokirao taj pokušaj, mreža klupskog prvaka Europe se zatresla. Debitant u dresu Kopenhagena, Magnus Matsen, idealno je šutirao sa oko 18 metara, poslao je loptu poluvisoko u desni dio gola Cityja, a taj atraktivni pogodak raspametio je sve domaće navijače. Fudbalska magija nastavljena je u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je „čarobnjak“ De Bruyne sjajno, u prazan prostor, uputio loptu za Bernarda Silvu, a ovaj maestralno, spoljnim delom kopačke, doneo 1:2. Tačku na pobjedu je, na novu asistenciju Kevina de Bruynea, u drugom minutu sudijske nadoknade stavio razigrani Phil Foden, ali taj trijumf nije bio „najbolji mogući“. Naime, već u prvom poluvremenu zbog povrede zamenjen je Jack Grealish, a u drugom strelac Silva, pa će Guardiola možda morati da menja standardnu početnu jedanaestorku u periodu koji predstoji.

Real Madrid je maltene protiv svakoga favorit, čak i kada senzacionalni Džud Belingem ne igra, kao što nije igrao u utorak uveče zbog povrede, ali protiv Leipziga su „kraljevići“ u ne malom broju situacija bili u podređenoj situaciji.

Da je samo malo bio prisebniji slovenski golgeter Benjamin Šeško, domaćin bi slavio vođstvo protiv Madriđana, ali…

Posle promašenih prilika u prvom poluvremenu, kazna je stigla na samom početku drugog. Tada je, na samom isteku 48. minuta, Brahim Dijaz fantastično postigao gol – pogodio je gornji dalji ugao mreže, i to nakon što je u solo prodoru izdržao udarac po nozi i dva nova duela. U nastavku meča Leipzig je bio za nijansu bolji, i pored novih odličnih akcija Reala, a najveći krivac što je ostalo 0:1 bio je ukrajinski golman madridskog giganta, Andrij Lunjin, koji je sa dve fantastične intervencije sačuvao mrežu „kraljevskog kluba“.

Raspored i rezultati osmine finala Lige šampiona:
Utorak – 13. februar
Kopenhagen – Manchester 1:3 (1:2)
(Matson 34 – De Bruyne 10, Silva 45+1, Foden 90+2)

Revanci su 5, 6, 12, i 13. marta.
Pratite nas putem iOS i android aplikacije.
Sve informacije o utakmicama možete pratiti na sportskim stranicama portala „Novosti“.