Liga šampiona: Lajpcig – Real Madrid, Kopenhagen

U prvim mečevima osmine finala Lige šampiona, fudbaleri Real Madrida slavili su na gostovanju Lajpcigu rezultatom 1:0, dok je Mančester siti bio bolji od Kopenhagena 3:1. Madriđani su do pobede stigli zahvaljujući golu Brahima Dijaza iz 48. minuta. Kao vihor je krilni fudbaler prošao kroz odbranu domaćina i prelepim udarcem prevario Gulašija. Ipak, odluka sudija i VAR sobe da ponište gol Šeška iz drugog minuta meča je izazvala mnogo pažnje. Slovenac nije bio u ofsajdu prilikom postizanja pogotka i gol bi trebalo da bude regularan, ali postojao je uticaj Bendžamina Henrihsa na golmana Andreja Lunina. Lajpcig je bio bolji rival tokom 90 minuta, ali slaba im je to uteha i u Madridu će morati da jure gol zaostatka.

U meču između Mančester sitija i Kopenhagena, Belgijanac Kevin de Brujne briljirao je postigavši gol već u 10. minutu, a potom asistiravši za drugi gol svog tima, koji je postigao Bernardo Silva. Foden je postigao treći gol u samoj završnici meča, postavljajući konačan rezultat od 3:1 u korist Mančester sitija.

Fudbaler Dušan Vlahović iz Juventusa oporavio se od povrede, što su odlične vesti za ovaj klub. Takođe, Federacija srpskog fudbala potvrdila je da će fudbaler Zlatan Ibrahimović odigrati oproštajnu utakmicu protiv Srbije.

Jedna od zanimljivosti koja je nedavno objavljena je da će se uvesti plavi karton u fudbalske utakmice. Iako zvuči suludo, plavi karton će biti dodijeljen igračima zbog faulova izvan terena ili lošeg ponašanja. Timovi će moći da se odluče između dve opcije – da igrač koji je dobio plavi karton bude zamijenjen ili da igraju s jednim igračem manje tokom određenog vremena.

Revanš mečevi između Real Madrida i Lajpciga, kao i između Mančester sitija i Kopenhagena igraju se šestog marta.

Ovi mečevi Lige šampiona još jednom su pokazali dinamiku i uzbuđenje koje prate fudbal. Uzbudljive utakmice, briljantni potezi pojedinaca, ali i odluke sudija koje izazivaju polemike, čine fudbal jednim od najpopularnijih sportova na svetu. I dok se ljubitelji fudbala raduju narednim utakmicama i rezultatima, novosti poput uvođenja plavog kartona ili povrata igrača poput Dušana Vlahovića pružaju dodatne razloge za interesovanje.

Za fudbalske klubove i igrače, Lige šampiona predstavljaju najviši nivo takmičenja i velika je čast igrati u ovoj fazi takmičenja. Svaki gol, svaki potez i svaka odluka na terenu ima poseban značaj i uticaj na ishod utakmica. Ovogodišnje takmičenje s obzirom na mečeve osmine finala pokazalo se kao veoma uzbudljivo, a svaki navijač nestrpljivo iščekuje nastavak takmičenja i ishod revanš mečeva.