Liga šampiona: Porto – Arsenal, Napoli

Fudbaleri Barselone su odigrali remiz protiv Napolija (1:1) u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona, dok je Porto savladao Arsenal (1:0). Ovi rezultati su doveli do toga da sve četiri ekipe budu oprezne u pristupu, s obzirom na fazu takmičenja i veliki ulog.

U meču između Barselone i Napolija, golovi su viđeni u drugom poluvremenu. Lewandowski je postigao gol u 60. minutu za vodstvo Barselone, ali je Osimen izjednačio rezultat u 75. minutu. Napoli je bio bolji rival u preostalom delu meča, ali je duel završen bez pobednika.

U drugom meču, Arsenal je pretrpeo poraz od Porta sa rezultatom 1:0. Galeno je postigao gol za Porto u 94. minutu, donoseći timu prednost pred ponovni susret na Etihadu.

Revanš mečevi između Barselone i Napolija, kao i Arsenala i Porta, igraju se 12. marta. Fudbalski navijači širom sveta sa nestrpljenjem očekuju ishod ove runde osmine finala Lige šampiona.