Loš start „zmajeva“, pet golova primili u Ajndhovenu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz od Nizozemske večeras u prvom kolu Grupe 2 elitne divizije Lige nacija. Utakmica je odigrana na stadionu u Ajndhovenu, a domaćin je slavio rezultatom 5:2.

Nizozemska je prva povela u 13. minuti golom Zirkzea, ali je Bosna i Hercegovina brzo uzvratila preko Demirovića, koji je golom izjednačio rezultat. Ipak, Nizozemska je preuzela kontrolu nad utakmicom i postigla još dva gola prije kraja prvog poluvremena.

U drugom dijelu utakmice Nizozemci su nastavili dominirati, a pogotkom Gakpa poveli su s 4:1. BiH je uspjela smanjiti rezultat golom Džeka u 73. minuti, ali su Nizozemci brzo odgovorili i povisili rezultat na 5:2 preko Vehorsta i Simonsa.

Slijedeći meč BiH igra protiv Mađarske u utorak, a Mađarska je večeras poražena od Njemačke s 5:0. BiH će pokušati popraviti svoj rezultat u narednom meču i osvojiti važne bodove.

Pratite najnovije vijesti o fudbalskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.