LUDI MEČ U NIKŠIĆU! Vels pregazio Crnu Goru

Stefan Milosavljević аватар

Fudbaleri Crne Gore doživjeli su težak poraz od Velsa rezultatom 2:1 u drugom kolu B divizije Lige nacija. Utakmica je započela brzim golovima već u prva tri minuta, sa Velšanima koji su uspjeli postići dva gola za manje od tri minute, šokirajući domaću publiku u Podgorici.

Nakon samo 38 sekundi igre, Kiefer Moore postigao je prvi gol za Vels, iskoristivši nepažnju odbrane Crne Gore. Samo 148 sekundi kasnije, Harry Wilson je udarcem sa velike udaljenosti udvostručio prednost Velsa, ostavljajući Crnu Goru u šoku. Iako su se suočili sa teškim početkom, fudbaleri Crne Gore trudili su se oporaviti od brzog zaostatka i tokom prvog poluvremena pokušali napasti.

Sa 11 šuteva prema golu, nisu uspjeli postići gol, dok su Velšani sa samo dva udarca uspjeli zatresti mrežu. U drugom poluvremenu, Crna Gora je uspjela stabilizirati igru i kontrolirati veći dio susreta, te je u 72. minuti zatresla mreža Velsa. Nakon brze akcije po desnoj strani i sjajnog centaršuta Nikole Krstovića, zicer je realizovao Driton Camaj.

Unatoč konstantnom pritisku i nekoliko solidnih prilika, rezultat je ostao nepromijenjen. Poraz od Velsa dodatno komplicira situaciju za Crnu Goru u Ligi nacija, jer se sada nalaze u nezavidnom položaju u grupi. Ovaj meč je pokazao nedostatke u obrani i potrebu za bržom reakcijom na početku utakmica, što će biti ključno za naredne izazove.

Na sljedećoj utakmici, Crna Gora će igrati protiv Gruzije, a ekipa će morati podići nivo igre ako žele zadržati šanse za plasman u viši rang. Navijači Crne Gore će se nadati da će tim uspjeti ispraviti greške i da će sljedeći meč donijeti bolji rezultat.