Luka Jović i Milan bez polufinala Lige Evrope

Fudbaleri Rome su uspeli da se plasiraju među četiri najbolje ekipe Lige Evrope pobedivši Milan ukupnim rezultatom 3:1. U revanšu su pobedili 2:1, dok su u prvom meču na San Siru slavili sa 1:0. Luka Jović neće igrati u polufinalu, iako je ušao u igru umesto Ismaela Benasera. Roma je povela već u 12. minutu golom Đanluke Manćinija, a vođstvo je udvostručio Paulo Dybala u 22. minutu. I pored toga što je Zeki Čelik dobio crveni karton u 31. minutu, Milan nije uspeo da stvori preokret, a jedini gol su postigli u 85. minutu preko Matea Gabije. Na kraju su i oni ostali sa igračem manje, pošto je Theo Hernandez dobio crveni karton u nadoknadi vremena. Roma će u polufinalu igrati protiv Bayer Leverkusena. U drugom meču četvrtfinala, Atalanta je pobedila Liverpool 1:0, dok je Marseille pobedio Benfiku 1:0 penalima 4:2. Vest Ham je odigrao nerešeno 1:1 protiv Bayer Leverkusena, ali je pobedio 2:0 u prvom meču, plasiravši se u sledeću fazu takmičenja.