Luka Jović u 95. minutu doneo bod Srbiji protiv Slovenije na Evropskom prvenstvu

Nakon današnjeg meča u Minhenu, fudbalske reprezentacije Srbije i Slovenije odigrale su bez pobjednika, rezultatom 1:1 u drugom kolu grupe C na Europskom prvenstvu u Njemačkoj. Slovenija je povela golom Žana Karničnika u 69. minuti, dok je Luka Jović izjednačio za Srbiju u petom minutu nadoknade vremena.

U drugom meču drugog kola grupe C, Danska i Engleska igraju od 18 sati. Nakon ovih rezultata, Engleska je prva na tabeli sa tri boda, Slovenija ima dva, a Danska i Srbija po jedan.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković, izjavio je da će njegov tim dati sve od sebe na meču protiv Danske u trećem kolu grupe C. Stojković je pohvalio mentalitet i karakter svojih igrača te istakao da su Slovenci disciplinovan tim.

Sa druge strane, selektor fudbalske reprezentacije Slovenije, Matjaž Kek, bio je ponosan na svoje igrače zbog junačkog meča protiv Srbije. Iako su rezultat završili 1:1, Kek je istakao da je njegov tim igrao hrabro i dao maksimum na terenu.

Fudbaler Srbije, Aleksandar Mitrović, naglasio je da će dati sve od sebe u meču protiv Danske te je izrazio zadovoljstvo s rezultatom nakon meča sa Slovenijom. Luka Jović, strelac gol u petom minutu nadoknade vremena za Srbiju, također je istakao da će tim ići na pobjedu protiv Danske u poslednjem kolu grupe C.

Tokom meča, navijač Srbije je ušao na teren, ali je brzo savladan od strane obezbeđenja. Iako je situacija bila ozbiljna, sudija nije prekidao meč.

U trećem kolu, Srbija će igrati protiv Danske, dok će se Slovenija sastati sa Engleskom. Očekuje se neizvjesna borba za prolazak dalje na ovom Europskom prvenstvu, a sve ekipe će dati svoj maksimum kako bi ostvarile željene rezultate.