MA KAKAV NEJMAR – MITAR I SERGEJ OSVOJILI TITULU ZA AL HILAL! Srbi pokorili Saudijsku Arabiju!

Fudbalska ekipa Al Hilal je ostvarila važnu pobedu nad ekipom Al Hazem rezultatom 4:1, osiguravajući svoju 19. titulu prvaka Saudijske Arabije. Ova pobeda je bila posebno impresivna jer su dva srpska fudbalera, Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić, postigla po dva gola. Mitrović je prvi gol postigao iz penala u 15. minutu, dok je drugi gol postigao u 45 + 3. minutu, uz asistenciju Milinković-Savića koji je takođe postigao gol u 45 + 6. minutu. Al Hilal sada ima 89 bodova, što im je osiguralo titulu prvaka sa 12 bodova više od drugoplasiranog Al Nasra.

Mitrović je danas preciznim i mirnim udarcem sa bele tačke pogodio donju levu stranu protivničkog golmana. Još impresivniji bio je drugi pogodak koji je rezultat međusobne saradnje dva Srbina. Sa Evropskim prvenstvom na vidiku, naši reprezentativci u Saudijskoj Arabiji trenutno su u odličnoj formi. Mitrović je postigao 26 golova ove sezone u šampionatu, dok je ukupno na 40 golova. Sa druge strane, Milinković-Savić je postigao 12 golova i imao 17 asistencija.

Ovo je treća titula za Mitrovića, koji je prethodno osvajao prvenstva sa Partizanom i Anderlehtom. Za Milinković-Savića ovo je prva titula u karijeri, što samo dodatno potvrđuje njegov status kao jednog od najtalentovanijih srpskih fudbalera.