Makabi dobio Panatinaikos u neverovatnoj završnici (VIDEO)

Košarkaši Makabija su ostvarili važnu pobedu u trećoj utakmici protiv Panatinaikosa rezultatom 85:83, što ih je dovelo u vođstvo od 2:1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige. Utakmica je odigrana u Beogradu pred oko hiljadu navijača, a Makabi je dominirao u prvoj četvrtini vodeći rezultatom 23:11. Iako je igrao bez povređenog Vejda Boldvina, ekipa Makabija uspela je da se održi na čelu i da vodi sa 46:37 na poluvremenu.

Panatinaikos nije uspeo da se približi u drugoj četvrtini, a Makabi je imao najveću prednost od 18 poena sredinom treće četvrtine. Poslednju četvrtinu ekipa Makabija je započela sa prednošću od 67:56. Panatinaikos je uspeo da se približi na minus šest poena, ali ekipa Makabija je uspela da se održi i osigura pobedu rezultatom 85:83.

Najbolji igrač utakmice bio je Džoš Nibo sa 22 poena, dok su Lorenco Braun i Bonzi Kolson dodali 16, odnosno 13 poena. Sa druge strane, Kendrik Nan je predvodio Panatinaikos sa 25 poena, Janis Papapetru je postigao 17 poena, Matijas Lesor 14, a Konstantinos Mitoglu 10 poena.

Nakon ove pobede, ekipa Makabija sada vodi sa 2:1 u seriji plej-ofa Evrolige protiv Panatinaikosa. Četvrti meč serije igra se u četvrtak takođe u dvorani „Aleksandar Nikolić“. Plasman na fajnal for koji se održava u Berlinu od 24. do 26. maja obezbediće klub koji prvi stigne do tri pobede.

Ovo je bio veoma važan korak za ekipu Makabija ka plasmanu na fajnal for Evrolige, a navijači su oduševljeni napretkom ekipe u plej-ofu. Svi se nadaju da će ekipa uspeti da osigura još jednu pobedu i plasira se na završni turnir u Berlinu.

Osim utakmice između Makabija i Panatinaikosa, u drugim košarkaškim takmičenjima također se beleže interesantni mečevi. Partizan je došao do sigurne pobede, ali su se u poslednjim trenucima meča suočili sa neizvesnošću. Ipak, uspeli su da osiguraju pobedu i sada odlaze u Podgoricu sa vođstvom od 1:0 u seriji.

Takođe, Litvanci su izrazili želju da se susretnu sa Srbijom i Amerikom u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Sa velikim zvezdama koje će dovesti, Litvanija se nada uspehu u ovim kvalifikacijama i mogućnosti da se plasiraju na Olimpijske igre.

Trener Obradović je izrazio zadovoljstvo odbranom svoje ekipe, ali istakao je da ima još prostora za poboljšanje, posebno kada je reč o izgubljenim loptama i ofanzivnim skokovima. On je istakao da je ekipa imala dobar nastup, ali da će morati da rade na eliminisanju grešaka u budućim mečevima.

Ukratko, košarkaški svet je aktivan i pruža zanimljive i uzbudljive utakmice širom Evrope. Ekipa Makabija je ostvarila važnu pobedu protiv Panatinaikosa i sada se nadaju da će uspeti da osiguraju plasman na fajnal for Evrolige u Berlinu. Ostali timovi takođe beleže uspehe u svojim ligama i kvalifikacijama za velika takmičenja, te se pobeda sve više približava onima koji se ističu svojom igrom i timskim duhom. Svi ljubitelji košarke sa nestrpljenjem čekaju naredne utakmice, koje će sigurno doneti još uzbuđenja i iznenađenja.