Makabi pobedio Žalgiris

U nedavno odigranom 28. kolu Evrolige, večeras su odigrane šest utakmica, među kojima je Crvena zvezda poražena od ekipe Monaka, dok je Partizan svoj meč igrao protiv Olimpije. Velika drama odigrala se u hali „Aleksandar Nikolić“ gdje je Makabi uspio pobijediti Žalgiris u posljednjem minutu rezultatom 83:76.

Bila je to večer u kojoj je i Fenerbahče uspio savladati Real u Madridu rezultatom 89:79. Olimpijakos je također ostvario pobjedu nad ekipom Virtusa rezultatom 74:69.

U ostalim utakmicama, Barcelona je pobijedila Valensiju rezultatom 86:78, dok je Efes demolirao Bayern Munich 109:96.

Fenerbahče se s ovom pobjedom približio šestom mjestu na tablici s omjerom 17 pobjeda i 11 poraza, dok je Real Madrid i dalje na prvom mjestu s 22 pobjede i 6 poraza.

U ekipi Olimpijakosa, Papanikolau je postigao 16 poena, Kenan 12 poena, dok je srpski reprezentativac Filip Petrušev dao svoj doprinos sa 7 poena, 7 skokova i jednom asistencijom.

Kada je u pitanju Real Madrid, najbolji je bio Serhio Ljulj sa 17 poena, a pratio ga je Edi Tavares sa 14 poena i šest skokova. Dvocifreni su bili i Džanan Musa i Mario Hezonja sa po 13 poena.

Ostale utakmice u 28. kolu Evrolige uključivale su pobjede Monaka, Makabija i Barcelone, kao i Efes.

Ukupno, ovaj kolo donijelo je mnogo uzbuđenja i dramatičnih trenutaka za navijače košarke u ovom dijelu Europe. Slijedeći mečevi obećavaju još više sposobnosti i akcije na terenu. Ko će na kraju završiti na vrhu tablice? To ostaje za vidjeti u nastavku sezone Evrolige.