MALEN DAO GOL BIVŠEM KLUBU! Dortmund vodi protiv PSV-a, NULA u Milanu!

Inter i Atletiko Madrid odigrali su neriješeno 0:0, u uzbudljivom meču u okviru osmine finala Lige šampiona. Iako nije bilo golova, utakmica je bila puna uzbuđenja, sa mnogo šansi za oba tima.

Dok su se mečevi počeli, navijači su se prisećali preminulog Andreasa Breme, a uoči početka utakmica obavljen je minut ćutanja u njegovu čast.

Utakmice su počele, a sastavi za večerašnje mečeve su bili poznati. Inter je igrao u formaciji 3-5-2, dok je Atletiko Madrid igrao u formaciji 5-3-2. PSV je igrao u formaciji 4-3-3, dok je Dortmund igrao u formaciji 4-2-3-1.

Srpski sudija Srđan Jovanović dobio je priliku da sudi meč u Ligi šampiona između PSV i Borusije iz Dortmunda, a Jovanoviću su pomagali Uroš Stojković i Milan Mihajlović, dok je ulogu četvrtog arbitra imao Novak Simović.

Osim meča u Holandiji, jedan, u najavi, mnogo interesantniji susret odigran je u Milanu. Inter i Atletiko Madrid su se suočili u izuzetno uzbudljivom duelu na „Đuzepe Meaci“. Nerazzuri su bili ubedljivi lideri Serije A, ali Čolo Simeone svake godine iznenadi barem jednog „favorita“, te nije bilo sumnje da nas očekuje izuzetno uzbudljiv dvomeč.

23. minut – GOL JE! Dortmund je poveo sa 1:0! Malen je postigao gol protiv svog bivšeg kluba, praveći gol iznenada. Sudeći po dosadašnjem toku meča, čeka nas izuzetna utakmica.

22. minut – Prvi žuti karton, dobio ga je Irving Lozano za neoprezan start nad Rojsom.

21. minut – Sjajna šansa za Dortmund – Rojs je centrirao, a Šloterbek propustio obećavajuću priliku.

16. minut – Najbolja šansa do sada! Tilman je ostao neometan ispred Mejera i promašio ceo okvir gola.

15. minut – Prvi udarac u okvir gola – Malen je umalo pogodio protiv bivšeg kluba. Izborio se odlično za šut, ali je njegov pokušaj zaustavio Benitez.

14. minut – Nezgodna situacija za Mejera koji je ipak uspeo da se snađe, nakon centaršuta Tilmana.

12. minut – PSV za sada igra izvrsno protiv Dortmunda, a Atletiko je imao prvu ozbiljniju priliku da dođe do prednosti preko Lina, ali Brazilac bio neprecizan.

5. minut – Prve šanse na oba meča – Lozano je probio i izborio korner za PSV, dok je Lautaro kod Intera uprskao obećavajući napad.

Iako nije bilo golova, utakmica je bila puna uzbuđenja i šansi za oba tima. Navijači su uživali u izuzetno uzbudljivom duelu koji je najavio još uzbuđenja u revanš mečevima. Očekuje se da će mečevi biti odigrani 13. marta, te će biti interesantno videti kako će se ova dva duela završiti.