Mančester siti je šampion Engleske

Fudbaleri Mančester Sitija su osvojili devetu titulu Premijer lige pobedom nad Vest Hemom rezultatom 3:1. Fil Foden je već u drugom minutu postigao gol, a potom je ponovo zatresao mrežu sa 11 metara. Na kraju poluvremena, Kudus je svojim golom smanjio prednost domaćina, ali je Rodri u 59. minutu postigao treći gol za Sitijevu pobedu. Arsenal je savladao Everton rezultatom 2:1, ali to nije bilo dovoljno da osvoje titulu.

Liverpul je na oproštaju Jirgena Klopa pobedio Vulvse sa 2:0. Ostali rezultati poslednjeg kola Premijer lige su bili: Arsenal – Everton 2:1, Brentford – Njukasl 2:4, Brajton – Mančester Junajted 0:2, Barnli – Notingem Forest 1:2, Čelsi – Bornmut 2:1, Kristal Palas – Aston Vila 5:0, i Luton – Fulam 2:4.

Mančester Sitiju je ovo deveta titula u Premijer ligi, dok je Arsenal morao da se zadovolji drugim mestom. Ovo je bio poslednji meč za Jirgena Klopa na klupi Liverpula, a tim je pobedio sa 2:0. Rezultati poslednjeg kola su pokazali da je Premijer liga i ove sezone bila veoma uzbudljiva i dramatična.

Fudbalski navijači su uživali u poslednjem kolu Premijer lige, koje je donelo mnogo uzbuđenja i golova. Mančester Siti je odbranio titulu pobedom nad Vest Hemom, dok je Arsenal morao da se zadovolji drugim mestom. Liverpul je na oproštaju Jirgena Klopa savladao Vulvse sa 2:0, dok su ostali mečevi doneli novu dozu uzbuđenja navijačima širom sveta. Poslednje kolo je pokazalo koliko je ova sezona Premijer lige bila uzbudljiva i neizvesna, sa mnogo preokreta i dramatičnih trenutaka na terenu.

Mančester Siti je zasluženo osvojio devetu titulu u Premijer ligi, nakon što su dominirali tokom cele sezone. Arsenal je pružio dostojan otpor, ali na kraju nisu uspeli da otmu titulu „Građanima“. Liverpul je na oproštaju Jirgena Klopa pokazao svoju kvalitetu i pobedom protiv Vulvsa se oprostio od svog trenera na najbolji mogući način. Ostali mečevi su takođe doneli mnogo uzbuđenja i golova, čime je poslednje kolo Premijer lige definitivno opravdalo očekivanja navijača.

Ukupno posmatrano, ova sezona je bila veoma uzbudljiva i napeta sa mnogo neizvesnih trenutaka i preokreta na terenu. Fudbalski timovi su pružili odlične partije, a igrači su se istakli svojim veštinama i talentom. Mančester Siti je pokazao zašto važi za jedan od najjačih timova u Premijer ligi, dok su ostali timovi takođe pokazali svoju borbenost i kvalitet. Navijači su imali priliku da uživaju u odličnom fudbalu i da budu svedoci istorijskog trenutka kada je Mančester Siti osvojio devetu titulu u Premijer ligi. Svi učesnici lige su zaslužili pohvale za sjajnu sezonu i nadamo se da će u narednoj sezoni doneti još više uzbuđenja i golova.