Martin slavio u sprint trci u Nemačkoj

Četvrtu godinu zaredom, MotoGP se vratio na stazu Sachsenring u Nemačkoj, a trku je obeležio trijumf vozača Pramaka Jorgea Martina. Španac je osvojio prvo mesto u sprintu na stazi, udvostručujući svoje uspehe jer je prošle godine takođe slavio na istoj stazi. Ovom pobedom Martin je stigao do četvrtog trijumfa u sprintu ove sezone.

Martin je slavio ispred Miguela Oliveire iz Trekhausa, koji je zauzeo drugo mesto, osvajajući svoje prvo podijum mesto na Apriliji. Na trećem mestu našao se aktuelni šampion Francseco Banjaja na Dukatiju.

Trka je rešena veoma brzo, sa Martinom koji je preuzeo vođstvo sa starta trke. Međutim, u drugoj krivini Martin je preširoko vozio, što je omogućilo Banjaji i Oliveiri da ga prestignu. Martin je brzo pretekao Oliveiru, a zatim i Banjaju, i uspeo je da održi vođstvo sve do kraja trke.

Martin je zadržao svoju prednost tokom cele trke, dok je Oliveira napadao Banjaju i uspeo da se zadrži ispred njega. Na kraju, Portugalac je bio šest i po desetinki iza Martina, dok je Banjaja završio na trećem mestu. Enea Bastianini, timski kolega Banjaje, završio je na četvrtom mestu.

Najveća borba tokom trke se vodila za šesto mesto, a pobedu je odneo Mark Marquez iz Gresinija, ispred Mavericka Vinjalesa na Apriliji i Franka Morbidelija iz Pramaka. Osmo mesto zauzeo je Bred Binder kao najbolji vozač KTM-a, dok su prvu desetoricu kompletirali Aleks Marques i Marko Beceki.

Trenutno, Martin vodi u generalnom plasmanu sa 212 bodova, 15 više od Banjaje, dok je stariji Marques treći sa 146 bodova.

Osim trke na stazi Sachsenring, i drugi sportski događaji su obeležili ovaj vikend. Fudbalska reprezentacija Holandije pobedila je Tursku rezultatom 2:1 i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva. Slično, fudbalska reprezentacija Engleske se takođe plasirala u polufinale Evropskog prvenstva, pobedivši Švajcarsku 1:1 – penalima 5:3.

Ukupno gledajući, ovo je bio uzbudljiv vikend za ljubitelje sporta, sa pobedama i tridesetnice borbe na svim sportskim poljima. MotoGP trka na stazi Sachsenring donela je još jednu pobedu za Jorgea Martina, dok su fudbalske reprezentacije Holandije i Engleske obezbedile svoje mesto u polufinalu Evropskog prvenstva. Sve u svemu, još jedan vikend prepun sportskih uzbuđenja i fantastičnih rezultata.