Martinez poslao Aston Vilu u polufinale, Fiorentina i Briž među četiri najbolja

Završene su sve četiri revanš utakmice četvrtfinala Lige konferencija, a poznati su i polufinalni parovi. Fiorentina je pobijedila Viktoriju Plzen s 2:0 u produžecima nakon što je nakon 90 minuta bilo 0:0, a Aston Villa je pobijedila Lille s 2:1, ali je francuskom timu bio dovoljan produžetak nakon poraza u prvom susretu istim rezultatom. Club Brugge je i u drugom susretu pobijedio PAOK sa 2:0 za plasman u polufinale, dok su se Fenerbahče i Olympiacos morali boriti u produžecima.

Fiorentina je dominirala protiv Viktorije u revanšu, ali napadači nisu uspjeli postići gol. Fiorentina je imala čak 39 udaraca prema golu protivnika koji je od 66. minute igrao s igračem manje, od kojih devet u okviru gola, ali gol Viktorije je ostao netaknut sve do produžetka. Tek tada su gosti primili gol. Gonzales je postigao gol u 92. minuti prvog produžetka, a Biraghi je postavio konačan rezultat i osigurao plasman Fiorentine u polufinale.
Heroj plasmana Aston Ville u polufinale bio je golman Emiliano Martinez. Međutim, tek su penali bili odlučujući nakon što je svjetski prvak s Argentinom nije uspio spriječiti gol Jazici u 18. minuti. Lille je s rezultatom 1:0 otišao na poluvrijeme, a Andre je povisio na 2:0. Izgledalo je da je Lille na putu ka polufinalu, ali je Kes postigao gol u 87. minuti vrijedan produžetka za Aston Villu. U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, a Martinez je odbranio penal Bentalebicu i izazvao oduševljenje domaćih navijača. Nakon što je Bailey promašio penal u četvrtoj seriji za Aston Villu, Martinez je ponovno bio na visini zadatka i zaustavio šut Andrea, a Douglas Luiz je overio plasman Aston Ville u polufinale.
Club Brugge je riješio sve nedoumice oko plasmana u polufinale već u prvom poluvremenu zahvaljujući Fernanu Jutgli. Španac je s dva gola u 33. i 45. minuti doneo veliku prednost Club Bruggeu koji je nije ispustio do kraja susreta i zasluženo se plasirao u polufinale nakon minimalne pobjede u Belgiji.

U polufinalu Lige konferencija sastat će se Fiorentina i Aston Villa te Club Brugge i Fenerbahče, a utakmice polufinala su zakazane za sljedeći mjesec. Fiorentina će tražiti put do finala nakon pobjede nad Viktorijom, dok će Aston Villa pokušati nastaviti svoj uspješan put kroz natjecanje. Club Brugge, kao i Fenerbahče, sigurno će biti motivirani za plasman u finale, a svi očekuju zanimljive dvoboje i veliku borbu za trofej Lige konferencija.

Ukupni pobjednik Lige konferencija osigurat će plasman u Europsku ligu sljedeće sezone, što dodatno pojačava značaj ovog natjecanja. S obzirom na kvalitetne momčadi koje su se plasirale u polufinale, sigurno će biti zanimljivo pratiti daljnji tijek natjecanja i vidjeti koje će momčadi uspjeti osvojiti trofej. Navijači već s nestrpljenjem iščekuju polufinale i finale Lige konferencija te se nadaju da će njihov omiljeni tim uspjeti ostvariti uspjeh u ovom natjecanju.

S obzirom na napetosti i uzbuđenja koja su obilježila dosadašnje utakmice Lige konferencija, mogu se očekivati još veće tenzije u polufinalu i finalu. Sve ekipe će dati sve od sebe kako bi osvojile trofej i plasirale se u Europsku ligu, a navijači će biti uz svoje momčadi u svakom trenutku. Ljubitelji nogometa već razmišljaju o tome koje će taktike treneri koristiti u polufinalima i kako će se odvijati same utakmice, a atmosfera će biti zaista nezaboravna.

Uzbuđenje raste kako se bliži polufinale Lige konferencija, a navijači jedva čekaju vidjeti kako će se odvijati daljnje utakmice i tko će na kraju osvojiti trofej. Svačiji favorit za pobjedu je drugačiji, ali jedno je sigurno – kvaliteta nogometa će biti na visokoj razini, a samo najbolje momčadi će uspjeti doći do finala i boriti se za naslov. Nestrpljenje raste, a očekivanja su velika. Nogometni svijet je ponovno uzbuđen i spreman za nove junake i nove pobjednike.