Međedoviću malo dva meča da savlada 137. tenisera sveta

Srpski teniser Hamad Međedović nije uspeo da prođe u drugo kolo turnira u Kicbilu. Od našeg asa je bio bolji Danijel Galan, 137. teniser sveta, posle tri seta igre rezultatom 6:4, 5:7, 6:3. Meč je trajao dva sata i 53 minuta.

Meč je loše počeo za Hamada, pošto je Kolumbijac poveo sa 3:0, ali je uspeo da se vrati. Međutim, protivnik je brzo preuzeo kontrolu i rešio prvi set u svoju korist.

U drugom setu smo videli egal borbu, gde je Galan pri rezultatu 5:4 imao meč loptu, ali je Međedović uspeo da je spasi. Zatim je došao do brejka u narednom gemu i izjednačio rezultat u setovima.

U trećem setu, Hamad je bio blizu oduzimanja servisa protivniku, ali nije uspeo u svojoj nameri. Galan je to kaznio brejkom i plasirao se u drugo kolo turnira.

Interesantno je da je ovo drugi put da su se ova dva tenisera sastala u Kicbilu. Galan je bio bolji i u finalu kvalifikacija, ali je Međedović ušao kao srećni gubitnik, zbog otkazivanja Nuna Boržeša.

Danijel Galan će u drugom kolu igrati protiv Argentinca Dijasa Akoste.

U drugoj vesti, srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u četvrtfinale WTA turnira u Jašiju nakon što je savladala Anku Todoni sa 2:0 (6:1, 6:1).

Ova vest je razočarala mnoge navijače Hamada Međedovića, ali je važno napomenuti da je svaki takmičarski meč prilika za učenje i napredovanje. Hamad će sigurno izvući pouke iz ovog poraza i nastaviti da radi na svojoj igri kako bi postigao bolje rezultate u budućnosti.

Međedović je talentovan mladi teniser sa velikim potencijalom, a ovaj poraz ga ne sme obeshrabriti. Važno je da ostane fokusiran i motivisan da nastavi sa radom i usavršavanjem svog teniskog veština.

Nadalje, ovo nije prvi put da se Međedović suočio sa izazovima na teniskom terenu, i sigurno neće biti ni poslednji. Važno je da ostane pozitivan i veruje u sebe, jer uspeh u sportu zahteva upornost, rad i veru u sopstvene sposobnosti.

Želimo Hamadu mnogo sreće i uspeha u narednim turnirima, i nadamo se da će pokazati svoj pravi potencijal i ostvariti vrhunske rezultate u svojoj karijeri. Navijači su uz njega i podržavaju ga u svakom koraku njegove teniske avanture.