Milica Gardašević i Angelina Topić ostale bez finale na EP

Dvije srpske atletičarke, Milica Gardašević i Angelina Topić, nisu uspjele proći kvalifikacije za finale skoka udalj na Evropskom prvenstvu u Rimu. Gardašević je ostvarila skok od 6,55 metara u prvoj seriji, nakon čega je napravila dva prestupa, zauzevši na kraju 17. mjesto u kvalifikacijama. Kvalifikaciona norma bila je postavljena na 6,70 metara ili najboljih 12 po rezultatu. S druge strane, Topić je u prve dvije serije također napravila prestupe, ali je uspjela ostvariti skok od 6,29 metara u trećoj seriji, no to nije bilo dovoljno za plasman u finale. Na kraju je zauzela 26. mjesto u kvalifikacijama. Važno je napomenuti da je Angelina Topić osvojila srebrnu medalju na istom prvenstvu u disciplini skok uvis prije samo dva dana. Navijači mogu pratiti njihova daljnja sportska dostignuća putem njihovih društvenih mreža, te na službenom X nalogu.