Miomir Kecmanović se plasirao u drugo kolo Vimbldona

Miomir Kecmanović, srpski teniser, uspio je savladati Sumita Nagala na Vimbldonu i proći u drugo kolo. Meč je završio rezultatom 3:1, po setovima 6:2, 3:6, 6:3, 6:4.

Kecmanović je odlično otvorio meč, odmah u prvom gemu oduzevši servis protivniku. Indijac se tek u petom gemu uspio upisati na semafor, dok je srpski teniser rutinski priveo prvi set kraju.

Drugi set je bio znatno izjednačeniji. Nagal je prvi došao do brejka, ali je Kecmanović odmah uzvratio oduzetim servisom. Pri rezultatu 4:3, Indijac je ponovno stigao do brejka i izjednačio rezultat na 1:1.

U trećem setu, Kecmanović je ponovno podigrao nivo igre i jedan brejk bio je dovoljan da povede sa 2:1 u setovima.

Četvrti set je započeo novim oduzetim servisom od strane Kecmanovića. Srpski teniser je bio bolji od protivnika i potvrdio to još jednim brejkom. Nakon malih poteškoća, Kecmanović je uspio privesti meč kraju i savladati Indijca.

U drugom kolu, Kecmanović će igrati protiv Holanđanina, Talona Griekspora. S nestrpljenjem se očekuje nastavak njegovog nastupa na Grend slemu u Londonu.