Mladenović i Maksimović tragičari PAO-a protiv Ajaksa

Derbi dvomeč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Ajaksa i Panatinaikosa završen je uzbuđujućom penal serijom. Ajaks je posle 17 izvedenih penala savladao Panatinaikos rezultatom 13:12 i stigao nadomak grupne faze takmičenja.

U prvom meču u Atini, Ajaks je slavio sa minimalnih 1:0 i večeras u Amsterdamu bio blizu prolaska u narednu fazu takmičenja nakon 90 minuta igre. Međutim, Tete je u poslednjim trenucima utakmice, u 89. minutu, postigao gol za Panatinaikos, šokirajući tim iz Amsterdama. Nekoliko tragičara sa grčke strane na kraju su bili reprezentativci Srbije Filip Mladenović i Nemanja Maksimović.

Nakon dodatnih 30 minuta igre i nerešenog rezultata, ušlo se u penal seriju koja se završila na neobičan način. Fudbaleri obe ekipe izveli su po 17 penala, a među onima koji su promašili svoje šuteve bili su i reprezentativci Srbije. Mladenović je postigao gol u 5. seriji, ali je bio neprecizan u 16. seriji.

Ajaks je uspeo da prebrodi ovu tešku penal seriju i obezbedi plasman u narednu fazu kvalifikacija za Ligu Evrope. Ova pobeda donosi dodatno uzbuđenje navijačima i potvrđuje kvalitet i borbenost tima iz Amsterdama.

Između Ajaksa i Panatinaikosa odigran je dvomeč za pamćenje, koji je privukao pažnju ljubitelja fudbala širom Evrope. Oba tima pokazala su svoju snagu i odlučnost u trci za plasman u grupnu fazu Lige Evrope, a krajnji ishod je bio neizvestan do samog kraja.

Ova utakmica će sigurno ostati upamćena po drami koja se odvijala tokom penala, kao i po neizvesnosti i uzbuđenju koje je pratilo ceo dvomeč. Ajaks je pokazao svoju kvalitetu i snagu, dok je Panatinaikos pružio snažan otpor i pokazao da se neće lako predati.

Za navijače obe ekipe ovo je bilo veoma napeto takmičenje, koje je donelo mnogo emocija i uzbuđenja. Pobeda Ajaksa u penal seriji je nagrada za trud i borbu koju su fudbaleri uložili tokom ovog dvomeča, dok će Panatinaikos morati da se okrene novim izazovima u nastavku sezone.

Očekuje se da Ajaks pokaže svoju snagu i kvalitet i u narednim fazama takmičenja, te da ostvari što bolje rezultate u Ligi Evropa. Sa izuzetno jakim timom i velikom podrškom navijača, Ajaks ima sve preduslove da ostvari uspeh u evropskim takmičenjima.

Panatinaikos će morati da izvuče pouke iz ovog dvomeča i da se pripremi za naredne izazove u domaćem prvenstvu i evropskim takmičenjima. Iako je poražen, tim iz Grčke pokazao je svoju borbenost i kvalitet, te će imati priliku da se pokaže u budućim utakmicama.

Ukupan utisak posle ovog dvomeča je da su oba tima pružila odlične partije i da su pokazali svoj kvalitet. Pobeda Ajaksa u zahtevnoj penal seriji samo je potvrdila snagu tima iz Amsterdama, dok je Panatinaikos pokazao da se može nositi sa jakim protivnicima i da može pružiti ozbiljan otpor.

Navijači obe ekipe imali su priliku da uživaju u nezaboravnom dvomeču koji je doneo mnogo uzbuđenja i neizvesnosti. Ovo takmičenje je pokazalo koliko je fudbal nepredvidiv i uzbudljiv sport, te da su iznenađenja uvek moguća.

Uprkos porazu, Panatinaikos može biti ponosan na svoj nastup i borbu koju su pružili tokom ovog dvomeča. Tim iz Grčke pokazao je svoj karakter i snagu, te će imati priliku da se pokaže u budućim takmičenjima.

Ajaks je zasluženo prošao u narednu fazu takmičenja i ima priliku da nastavi sa dobrim partijama u Ligi Evropa. Sa sjajnim timom i velikom podrškom navijača, Ajaks će biti jedan od favorita za osvajanje trofeja u ovom takmičenju.

Ukupno gledano, ovaj dvomeč bio je spektakularan i doneo je mnogo uzbuđenja i neizvesnosti. Ajaks je pokazao svoju snagu i kvalitet, dok je Panatinaikos pružio dostojan otpor, čime je obezbedio poštovanje ljubitelja fudbala širom Evrope.