Mladi fudbaleri Partizana ispali od Brage u Beogradu

Mladi fudbaleri Partizana izgubili su 2:0 protiv Brage u Beogradu i time su eliminisani iz Omladinske Lige šampiona u šesnaestini finala. Šampioni Srbije nisu uspeli da se domognu najvećeg uspeha u klupskoj istoriji, a samo jedna pobeda delila ih je od dostignuća Crvene zvezde (2019/20) i Brodarca (2017/18). U prvom poluvremenu utakmica je bila izjednačena i ne toliko zanimljiva, ali u drugom poluvremenu Braga je iskoristila svoje prilike i postigla dva gola, preuzimajući kontrolu nad utakmicom. Igrači Partizana su imali nekoliko izglednih situacija u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da zatrese protivničku mrežu. Braga je zatim iskoristila ofanzivu crno-belih i postigla još jedan gol u nadoknadi vremena, osiguravajući svoju pobedu i eliminaciju Partizana.

Partizan je imao nekoliko prilika i mogućnosti da se domogne osmine finala, ali falila je koncentracija u završnici. Napadali su i stvarali prilike, posebno u finišu iz prekida, ali nažalost, nisu uspeli da realizuju svoje šanse. Portugalski tim takođe je imao svoje šanse i iskoristio prazan prostor na drugoj strani terena. Braga je bile strpljivija i konkretnija kada je trebalo, što im je donelo pobedu i prolazak dalje.

Ovo je veoma razočaravajući rezultat za Partizan, ali u isto vreme je bio krajnje zaslužena pobeda za Bragu. U baražu za osminu finala igrali su i drugi timovi kao što su Midtjiland, Lajpcig, Majnc, Barselona, Olimpijakos, Inter, AZ Alkmar, Atletiko Madrid, Žilina, Borusija Dortmund, Bazel, Bajern, Nant i Sevilja.

Sve u svemu, poraz Partizana od Brage u Omladinskoj Ligi šampiona je odjeknuo u fudbalskom svetu i pokazao je koliko je ovaj tim bio blizu najvećeg uspeha u svojoj klupskoj istoriji. Ipak, ovo je prilika za tim da nauči iz svojih grešaka, stekne iskustvo i nastavi da se razvija i napreduje. U budućnosti se nadamo da će Partizan imati još više uspeha u ovoj prestižnoj evropskoj takmičarskoj ligi.