Mornar – Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su lidersku poziciju u ABA ligi nakon što su savladali ekipu Mornara iz Bara rezultatom 66:102 u 21. kolu. Utakmica je odigrana u dvorani Topolica u Baru, a sudije su bili Tomislav Hordov, Nermin Nikšić i Ernad Karović. Crvena zvezda je imala teških početaka u meču, ali su ipak uspeli da preokrenu situaciju i ostvare ubedljivu pobedu.

Na početku utakmice, ekipa Crvene zvezde imala je problema sa šutom i energijom, dok je ekipa Mornara delovala motivisanije. Međutim, Zvezda se oslonila na lake poene pod obručem kako bi parirala rivalu. Prva trojka za Zvezdu došla je posle 12 minuta igre, nakon sedam početnih promašaja. Ipak, lider ABA lige uspeo je da stvori prednost u drugom delu prvog poluvremena, zahvaljujući igračima poput Davida Mitrovića i Džavonte Smarta.

U drugom poluvremenu, Crvena zvezda je igrala sa većom energijom i uspela je da stvori veliku prednost. Odbrana Zvezde je takođe odlično funkcionisala, što je doprinelo boljim realizacijama na drugoj strani. Dejan Davidovac bio je jedan od najboljih igrača na parketu, postigavši 13 poena, osam skokova i četiri asistencije. Pored njega, Tobi je takođe bio ključan sa devet postignutih poena.

Trener Janis Sferopulos dozirao je minutazu većini igrača u drugom poluvremenu, a Crvena zvezda je uspela da održi prednost i zabeleži ubedljivu pobedu nad ekipom Mornara. Na kraju meča, rezultat je bio 66:102 u korist Zvezde.

Pored ove utakmice, u 21. kolu ABA lige odigrane su i druge utakmice, kao što su Zadar-Split, FMP-Borac, Krka-Mega, Partizan-Cedevita, Budućnost-Igokea i Cibona-Studentski centar. Partizan je pao u finalu Kupa, dok je ekipa Mega podigla trofej. Navijači Partizana bili su nezadovoljni uprkos postignutim rekordima, jer su ocenili da je nedostajalo želje, zalaganja, inteligencije i koncentracije tokom meča.

U zaključku, ekipa Crvene zvezde uspela je da ostvari važnu pobedu nad ekipom Mornara u 21. kolu ABA lige, zadržavajući lidersku poziciju. Iako je imala teških početaka, Zvezda je uspela da preokrene situaciju i ubedljivo pobedi, zahvaljujući igračima poput Dejana Davidovca i Džavonte Smarta. Sa ovom pobedom, Crvena zvezda nastavlja da dominira u regionalnoj košarci i ide ka ostvarivanju svojih ciljeva u aktuelnoj sezoni.