Mornar pobedio Studentski centar ABA liga

Košarkaši Mornara iz Bara uspješno su se borili za ostanak u regionalnoj AdmiralBet ABA ligi. Iako su mnogi već smatrali da je njihova sudbina zapečaćena, uspjeli su osigurati pobjedu nad Studentskim centrom rezultatom 91:86 u 17. kolu takmičenja, čime su ostali u igri.

Trenutno, Mornar se nalazi na skoru 3-14, dok je Studentski centar vezao četvrti poraz i sada se nalazi na 7-10. Mornar je također pokazao svoju nepredvidivost, počevši odlično i imajući ogromnu prednost od 62:42 na poluvremenu, ali su se tokom drugog dijela utakmice suočavali s izazovima. Ipak, uspjeli su sačuvati prednost zahvaljujući sjajnom Tavian Dan Martinu, koji je postigao 35 poena. Na drugoj strani, najefikasniji igrač Studentskog centra bio je Tomislav Ivišić sa 19 poena.

U narednom kolu, Studentski centar će se suočiti s Cedevita Olimpijom, dok će Mornar na gostovanje Krki.

Ova utakmica, kao i ostali dueli 17. kola, započeo je minutom ćutanja u čast Dejana Milojevića, koji je nedavno preminuo od srčanog udara.

Rezultati ostalih utakmica 17. kola su:

– Zadar – Krka 70:53
– Borac – Split 93:83
– Cibona – Budućnost 98:66
– Cedevita Olimpija – Igokea 106:74

Još su pred nama utakmice između Crvene zvezde i FMP-a, te Partizana i Mega Bemaxa.

Svaka utakmica u ovoj fazi takmičenja ABA lige ključna je za konačni plasman, a ekipa Mornara pokazala je da se ne smije otpisati prerano. Njihova borba za ostanak u ligi napeta je i uzbudljiva, a ljubitelji košarke jedva čekaju da vide ishod sezone.

Bez obzira na ishod, sigurno je da je ABA liga i dalje jedno od najuzbudljivijih košarkaških takmičenja u regiji, a svaka utakmica donosi nove uzbuđenja i neočekivane obrate. Očekuje se da će se borba za plej-of mjesto i dalje zadešavati uzbudljivim ritmom, a ljubitelji košarke uživat će u preostalim utakmicama sezone.