Na današnji dan: Odigran je 133. derbi, Mažić na debiju poništio Zvezdi penal (VIDEO)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su 133. večiti derbi na današnji dan 5. aprila 2008. godine. Utakmica je završena bez pobednika, rezultatom 1:1. Crvena zvezda je stigla u Humsku s namerom da osvoji tri boda kako bi se uključila u šampionsku trku, ali nije uspela. Ova utakmica je bila obeležena spornom odlukom sudije Milorada Mažića u završnici meča, kada je prvo dosudio, a potom poništio penal za Zvezdu.

Utakmica je rešena u prvom poluvremenu, gde je Igor Burzanović doneo vođstvo Zvezdi, da bi Žuka izjednačio za Partizan. Igrači obe ekipe imali su šanse u nastavku utakmice, ali nijedan tim nije uspeo da postigne gol. U spornom trenutku u 86. minuti, sudija je prvo dosudio penal Zvezdi, da bi nakon konsultacija sa pomoćnicima promenio odluku i dosudio samo slobodan udarac.

Derbi je završen nerešenim rezultatom, što je Partizanu omogućilo da zadrži pet bodova prednosti u šampionskoj trci do kraja sezone i da osvoji titulu. Ovo je bio prvi večiti derbi za najboljeg srpskog sudiju Milorada Mažića, ali i utakmica koja se i danas pamti po spornim odlukama i tenzijama na terenu i tribinama.

Konačni rezultat od 1:1 nije dobrodošao Crvenoj zvezdi koja je loše stajala u borbi za titulu tog trenutka i koja je imala imperativ pobede. Ovo je bio jedan od najzanimljivijih derbija, kako zbog spornih sudijskih odluka, tako i zbog želje obe ekipe da izađu kao pobednici. I pored tenzija i incidenata na tribinama, derbi je pokazao koliko su ova dva rivala jaka i uporna u svojoj borbi za pobedu.

I pored svega, večiti derbi između Partizana i Crvene zvezde ostaje jedan od najvećih spektakala srpskog fudbala. Ova dva kluba imaju bogatu istoriju rivalstva i svaki meč između njih donosi uzbuđenje i neizvesnost. Derbi od pre 13 godina je jedan od mnogih koji su ostali upamćeni po svojoj dramatičnosti i neizvesnosti.

Današnji dan je važan za sve navijače Partizana i Crvene zvezde jer se sećaju jednog od najupečatljivijih derbija koji su odigrali njihovi omiljeni timovi. Bez obzira na rezultat, večiti derbi je uvek pun emocija, strasti i rivalstva, a svaki navijač sa nestrpljenjem očekuje sledeći duel između ova dva velika kluba.

Nadamo se da će večiti derbi nastaviti da donosi uzbuđenje i neizvesnost, te da će se ova dva kluba i dalje takmičiti na najvišem nivou srpskog fudbala. Svojom tradicijom i istorijom, Partizan i Crvena zvezda su simboli srpskog sporta i kultura, te su večiti derbiji uvek posebni događaji koji okupljaju ljubitelje fudbala širom zemlje.