Na današnji dan: Partizan pobedio Kroaciju, ali ono što je doživeo u revanšu… (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su Kroaciju u meču kvalifikacija za Ligu šampiona

Na današnji dan, 23. jula 1997. godine, fudbaleri Partizana su savladali zagrebačku Kroaciju rezultatom 1:0 u meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Pred 30.000 navijača u Humskoj, strelac jedinog gola za crno-bele bio je Dragan Isailović u 84. minutu.

Utakmica je protekla u sjajnoj atmosferi koju su priredili domaći navijači, a ovaj dvomeč Partizan – Kroacija spada u jedan od najvrelijih okršaja na prostoru bivše Jugoslavije, iz više razloga. U prvom meču crno-beli su slavili, ali su u revanšu bili poraženi rezultatom 5:0.

Ovo je bio prvi meč hrvatskog i srpskog kluba nakon raspada Jugoslavije, pa je atmosfera u Humskoj bila poprilično naelektrisana. Prvo poluvreme proteklo je sa par šansi oba tima, a gostujuća ekipa je imala priliku da dođe do gola u 32. minutu, ali bez uspeha.

Mirovale su mreže u Humskoj sve do 84. minuta, kada je Isailović postigao gol za Partizan. Navijači su reagovali pruživši podršku svojim igračima. Samo dva minuta kasnije, Partizan je imao još jednu šansu, koja je nažalost otišla preko gola.

Klub iz Humske je savladao favorizovanu Kroaciju, ali u revanšu je usledila katastrofa.

U drugoj vesti, fudbalska reprezentacija Jugoslavije je na današnji dan 22. jula 1952. godine pobedila tadašnju selekciju Sovjetskog Saveza sa 3:1 i plasirala se u četvrtfinale na Olimpijskim igrama u Helsinkiju.