Na današnji dan: Partizan sa Realom u finalu Kupa šampiona (VIDEO)

11. maja 1966. godine Partizan i Real Madrid su odigrali finale Kupa evropskih šampiona na stadionu „Hejsel“ u Briselu. Real Madrid je pobijedio rezultatom 2:1, postavši tako šampion Evrope, dok je Partizan osvojio vicešampionsku titulu. Bio je to prvi put da je Partizan igrao finale Kupa evropskih šampiona, pred više od 55.000 navijača.

Velibor Vasović je postigao gol za Partizan u 55. minuti utakmice, ali je Real Madrid izjednačio 15 minuta kasnije golom Amansija Amara, da bi Fernando Serena postigao drugi gol za Real Madrid i postavio konačan rezultat. Partizan je imao par prilika za izjednačenje, ali nije uspio.

Utakmicu je sudio Rudolf Kreitlein, a bila je prenošena na Jugoslovenskoj radio-televiziji (JRT) od 19:25 sati. Za Partizan su tada igrali Šoškić, Jusufi, Mihajlović, Bečejac, Rašović, Vasović, Bajić Kovačević, Hasanagić, Galić, Pirmajer, dok su za Real Madrid igrali Arakvistan, Pačin, Sančiz, Piri, De Filipe, Zoko, Serena, Amancio, Groso, Velaskez, Gento.

Real Madrid je osvojio svoju šestu šampionsku titulu, dok je Partizan morao da se zadovolji vicešampionskim mestom. Ova utakmica je ostala upamćena po uzbudljivoj atmosferi i velikom interesovanju navijača širom sveta.