Na današnji dan: Zvezda „razbila“ PSV na čuvenoj „Marakani“!

1. kolovoza 2004. godine, nogometaši Crvene zvezde su na stadionu "Marakani" pobijedili PSV rezultatom 3:2 u prvom susretu kvalifikacija za Ligu prvaka. Strijelci za crveno-bele bili su Milan Dudić u 29., Boško Janković u 39. i Marko Pantelić u 59. minuti, dok su za goste golove postigli Park Ji-sung u 8. i Jan de Jong u 65. minuti.

Nakon što su gosti poveli u 8. minuti pogotkom Parka Ji-sunga, Crvena zvezda se uspjela vratiti u igru golom Milana Dudića u 29. minuti. Deset minuta kasnije, Boško Janković je pogodio za vodstvo crveno-belih. U drugom poluvremenu, Marko Pantelić je postigao treći gol za Zvezdu, dok je Jan de Jong smanjio zaostatak za PSV na 3:2.

Ova pobjeda Crvene zvezde bila je iznenađenje jer je PSV bio favorit, ali su domaći igrači uspjeli nadmašiti očekivanja i ostvariti važnu pobjedu. Trener Ljupko Petrović izvršio je promjene u sastavu kako bi očuvao prednost, a tim je uspio zadržati rezultat do kraja utakmice.

U prvom poluvremenu, crveno-beli su uspjeli svladati jaku ekipu PSV-a, dominirajući terenom i ostvarujući pritisak na protivničku obranu. Uslijedila su promjene u sastavu kako bi se održala prednost, ali ni to nije omelo igrače Crvene zvezde da ostanu fokusirani i borbeni do samog kraja.

Ova utakmica je bila važna za Crvenu zvezdu jer su pokazali svoju borbenost i kvalitetu protiv jakog protivnika. Pobijeda je podigla moral ekipe i dala im samopouzdanje za nastavak natjecanja.

Na današnji dan 1998. godine, košarkaška reprezentacija Jugoslavije postala je svjetski prvak na natjecanju u Ateni. Ovaj uspjeh bio je rezultat sjajne igre i timskog rada kojim su se naši košarkaši istaknuli kao najbolji na svijetu.

Jugoslavija je bila dominantna tijekom cijelog natjecanja, pobijedivši najbolje momčadi svijeta i osvojivši zlatnu medalju. Ovaj povijesni uspjeh bio je plod talenta i predanosti igrača, trenera i cijelog stručnog stožera.

Na taj dan, Jugoslavija je pokazala svoju veličinu i dokazala da je jedna od najboljih košarkaških sila svijeta. Ovaj uspjeh će zauvijek ostati u povijesti košarke kao jedan od najvažnijih trenutaka za našu zemlju.

Ova pobjeda bila je rezultat napornog rada i predanosti koja je trajala godinama, a koja je krunisana osvajanjem svjetskog prvenstva. Jugoslavija je pobijedila najbolje svjetske ekipe i pokazala svoju superiornost na terenu.

Ovaj dan će ostati u sjećanju navijača košarke širom svijeta kao dan kada je Jugoslavija postala svjetski prvak i pokazala svoju neosporivu kvalitetu i dominaciju na svjetskoj sceni.

Na ovaj dan se prisjećamo povijesnih trenutaka koji su obilježili sportsku povijest naše zemlje i koje će navijači zauvijek pamtiti kao dane slave i uspjeha naših sportaša. Pobjede poput ove inspiriraju buduće generacije sportaša da nastave trenirati, natjecati se i ostvarivati svoje snove na sportskim terenima diljem svijeta.