Najbolje fotke 19. dana Eura (GALERIJA)

Zavesu na prvu rundu nokaut faze Eura spustili su Holanđani i Turci, pobedivši Rumune i Austrijance, čime su obezbedili poslednja dva mesta u četvrtfinalu šampionata Evrope u Nemačkoj.

Niz ubedljivih reprezentativaca Holandije otvorio je dan, savladavši Rumune i sprečivši ih da naprave senzaciju. S druge strane, više drame viđeno je na duelu Turske i Austrije, gde je Austrija propustila priliku za pobedu u poslednjim sekundama meča.

Holandija je dominirala protiv Rumunije, postigavši dva gola u prvih dvadesetak minuta utakmice. Golman Rumunije nije mogao da se izbori sa napadima Holanđana, a njihovi protivnici nisu uspeli da se vrate u igru.

Iako su Rumuni imali nekoliko prilika u drugom poluvremenu, nisu uspeli da savladaju niz holandskih odbrambenih linija. Na kraju, Holandija je odnela pobedu 2:0 i plasirala se u četvrtfinale.

U drugom meču, Turska je igrala protiv Austrije u vrlo neizvesnoj utakmici. Austrija je povela u prvom poluvremenu golom Baumgartnera, ali je Turska uspela da izjednači zahvaljujući golu Kahvecija.

U poslednjim trenucima utakmice, Baumgartner je imao priliku da donese pobedu Austriji, ali je promašio zicer. Turska je uzela inicijativu i na kraju slavila sa 4:1 posle produžetaka.

Ovaj rezultat znači da će se u četvrtfinalu sastati Belgija i Turska, dok će se Španija suočiti sa Holandijom. Očekuje se da će ovaj deo takmičenja doneti još uzbudljivih mečeva i neizvesnih trenutaka.

Ovo je bila još jedna uzbudljiva runda na Euru, koja je pokazala da su iznenađenja uvek moguća. Holanđani i Turci su pokazali svoju snagu i hrabrost, te se nadamo da će nastaviti sa sjajnim igrama u narednim rundama takmičenja. Svi ljubitelji fudbala s nestrpljenjem očekuju dalji tok ovog prvenstva i novi spektakl na terenu.