Nema kraja mukama! Totenhem razbucan na „Enfildu“!

Fudbaleri Liverpula slavili su pobedu nad Totenhemom rezultatom 4:2 na svom terenu u 36. kolu Premijer lige, nanoseći tako gostima četvrti uzastopni poraz u prvenstvu. Totenhem nije uspeo da ostvari pobedu još od 7. aprila i susreta sa Notingemom (3:1). Nakon toga usledila su teška poraza od Njukasla (4:0), Arsenala (3:2), Čelsija (2:0), i sada Liverpula (4:2).

Trener Totenhema, Angelos Postekoglu, suočava se sa velikim problemima u timu, posebno u odbrani koja prima veliki broj golova po utakmici. U susretu sa Liverpulom, Mohamed Salah imao je nekoliko velikih prilika za gol, ali je uspeh izostao. Ipak, Liverpul je uspeo da postigne prvi gol u 16. minutu nakon sjajnog rešenja Salaha na asistenciju Gakpoa, a zatim je Robertson postigao drugi gol par minuta pre odlaska u svlačionicu.

U drugom poluvremenu, Liverpul je nastavio da dominira, a Eliot je postigao treći gol u 59. minutu. Pokušaji Totenhema da se vrati u meč nisu bili dovoljni, iako su Ričarlison i Son Hjung Min uspeli da postignu golove u 72. i 77. minutu. Totenhemu predstoji izuzetno težak završetak sezone sa utakmicama protiv Barnlija, Mančester sitija i Šefild junajteda, gde će pokušati da održe petu poziciju u prvenstvu.

Sa druge strane, Liverpul će teško stići do drugog mesta u ligi, pogotovo jer im predstoje još dve utakmice sa Aston Vilom i Vulverhemptonom. Ipak, mesto u Ligi Evropa je obezbeđeno za Liverpul.

Tenzije na terenu bile su visoke, a iako je utakmica bila neizvesna, Liverpul je uspeo da odnese pobedu. Totenhem se sada suočava sa ozbiljnim izazovima u preostalim utakmicama, dok Liverpulu ostaje borba za mesto u Ligi Evropa. Navijači oba tima sa nestrpljenjem očekuju nastavak sezone i nove izazove koje će doneti.