Nema Mitra, sad je sve na njemu! Sergej izdominirao u pobedi Al Hilala!

Na nedavnoj utakmici 27. kola Premijer lige Saudijske Arabije, ekipa Al-Hilala je savladala Al-Kalej sa visokih 4:1. Jedan od ključnih igrača na terenu bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Utakmicu je otvorio Al Šehri golom u 7. minutu, ali je Mohamed Šerif iz ekipe Al-Kaleja uspeo da izjednači rezultat na 1:1 samo dva minuta kasnije. U finišu prvog poluvremena, Milinković-Savić je fantastično asistirao Malkomu koji je zatresao mrežu gostujućeg tima. Ovo je bila deseta asistencija koju je srpski fudbaler upisao u saudijskoj ligi, uz postignute golove.

Golove za Al-Hilal postigli su ponovo Malkom u 48. minutu meča, kao i Abdulah Al Hamdan u šestom minutu nadoknade drugog poluvremena. Sa ovom ubedljivom pobedom, Al-Hilal se bliži osvajanju titule prvaka jer trenutno drže prvo mesto na tabeli sa 77 bodova, 12 više od drugoplasiranog Al-Nasra.

Pored Milinković-Savića, jedan od ključnih igrača u ovom timu je i Aleksandar Mitrović, najbolji strelac reprezentacije Srbije. Nažalost, Mitrović trenutno pauzira zbog povrede zadnje lože koju je zadobio na meču sa Al Šababom. Iskusni napadač je postigao dva gola, ali je morao da bude zamenjen nakon pola sata igre zbog povrede. Mitrović će proces rehabilitacije provesti sa stručnjakom Andrijom Milutinovićem u Beogradu.

Sergej Milinković-Savić i dalje briljira na terenu i svojim izuzetnim igrama doprinosi uspesima ekipe Al-Hilala. Njegova deseta asistencija na ovom meču samo potvrđuje koliko je važan igrač za tim. Očekuje se da će na kraju sezone biti proglašen za najboljeg igrača prvenstva zbog svojih izuzetnih nastupa.

Al-Hilal je tim koji dominira u saudijskom fudbalu, a igrači poput Milinković-Savića i Mitrovića doprinose uspesima i dominantnosti ovog tima. Nadamo se da će se Mitrović uskoro oporaviti od povrede i ponovo se pridružiti ekipi na terenu.

Igrači Al-Hilala nastavljaju da dominiraju u saudijskoj ligi, a pod vođstvom trenera i stručnjaka, predstavljaju ozbiljnu konkurenciju za sve protivnike. Sa tako kvalitetnim igračima poput Milinković-Savića i Mitrovića, Al-Hilal ima odlične šanse da osvoji titulu prvaka i nastavi sa uspesima u narednim sezonama.

Ukoliko nastave sa dobrim igrama i rezultatima, Al-Hilal može da postane jedan od vodećih timova u Aziji i da svojim igrama privuče pažnju šire svetske fudbalske javnosti. Srbija ima razloga za ponos jer njeni fudbaleri pokazuju izuzetne performanse i dostojno predstavljaju svoju zemlju u inostranstvu. Nadamo se da će Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Mitrović nastaviti sa sjajnim igrama i postići još mnogo uspeha u svojim karijerama.