NEMAČKA JE U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA

Fudbaleri Nemačke su se plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon pobede nad Danskom rezultatom 2:0. Golove su postigli Kai Haverc sa bele tačke u 52. minutu i Džamal Musijala u 68. minutu meča.

Prvo poluvreme je bilo dinamično, ali bez golova. Nemačka je imala terensku inicijativu, ali je njihov napad bio bezuspešan zbog odlične igre danske odbrane. Čak su imali jedan gol koji je poništen zbog faula. Danska je prijetila iz kontre, ali su njihovi napadi takođe ostali neiskorišćeni.

U 35. minutu, meč je bio prekinut zbog jake oluje koja je pogodila stadion. Nakon pola sata pauze, igrači su se vratili na teren, a Nemačka je odmah krenula u ofanzivu. Haverc je imao priliku da dovede svoj tim u vođstvo, ali je njegov udarac glavom zaustavljen od strane danske odbrane.

Drugi deo igre je bio pun dramatike. Andersen je postigao gol za Dansku u 48. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda. Potom je isti igrač skrivio jedanaesterac za Nemačku, koji je iskoristio Haverc i doneo vođstvo svom timu. U 68. minutu, Musijala je postigao drugi gol za Nemačku, čime je potvrdio pobedu svog tima.

Iako je Danska pokušala da smanji rezultat, nisu imali dovoljno snage da postignu gol. Na kraju meča, Virc je postigao gol za Dansku, ali je on takođe poništen zbog nedozvoljene pozicije. Nemačka će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom meča između Španije i Gruzije.

Očekuje se da će naredni meč Nemačke biti sa Španijom, što bi bio uzbudljiv duel između dve velike fudbalske sile. Svi ljubitelji fudbala će sa nestrpljenjem pratiti ishod tog meča, dok Nemačka nastavlja svoj put ka osvajanju Evropskog prvenstva.