NESTVARNA UTAKMICA U BIRMINGEMU! El Kabi het-trikom UTIŠAO Vila Park! Fiorentina u poslednjim trenucima slavila nad Klub Brižom!

Na polufinalnim utakmicama Lige Konferencija večeras je postignuto ukupno 11 golova! Olimpijakos je napravio senzaciju na gostujućem terenu protiv Aston Ville, pobedivši ih sa 4:2, dok je Fiorentina u dramatičnim završnicama meča uspela da dođe do pobede nad Club Bruggeom rezultatom 3:2.

U duelu u Birminghamu, El Arabi je bio heroj utakmice sa het-trikom! Gosti su poveli sa 2:0 već u prvih pola sata igre preko Marokanca, ali je Aston Villa uspela da smanji prednost golovima Watkinsa i Dijabija. Ipak, Olimpijakos je vratio vođstvo preko El Arabija iz penala, a potom i potvrdio pobedu golom Santijaga Hezea. Ovo iznenađenje će naterati ekipu Unaija Emerija da traži čudo u revanšu u Pireju. S obzirom da se finale takmičenja igra u Atini, Olimpijakos će imati dodatni motiv da slavi.

U drugoj polufinalnoj utakmici, Fiorentina je uspela da pobedi Club Brugge rezultatom 3:2. Italijanski tim je dominirao tokom meča, stvarao prilike i na kraju zasluženo slavio. Sotil je doveo Fiorentinu u vođstvo već u petom minutu, ali je Vanaken iz penala doneo izjednačenje Belgijancima. Ipak, Fiorentina je ponovo povela golom Belotija pre poluvremena. Iako je Club Brugge ostao sa desetoricom nakon isključenja Onyekuru, uspeli su da izjednače rezultat. Međutim, Enzola je golom u nadoknadi vremena doneo Violi važnu pobedu.