NEUSPEH U DERBIJU KOŠTAO GA JE POSLA: Borba za titulu predstavlja nemoguću misiju

U nedelju, 14. aprila 2019, odigrao se veliki derbi Opštinske lige Loznica – „grupa A“ između Budućnosti iz Runjana i Vuka iz Tršića. Budućnost, drugoplasirana ekipa na tabeli, imala je priliku da trijumfom nad liderom Vukom preuzme lidersku poziciju i praktično osigura titulu šampiona i plasman u viši rang takmičenja.

Na stadionu Fudbalskog kluba Prva Iskra u Runjanima okupilo se čak 300 ljubitelja fudbala, koji su morali da sačekaju drugo poluvreme kako bi videli golove. Domaćin je stigao do prednosti u 57. minutu golom Stefana Spasojevića. Međutim, gosti su u poslednjih pet minuta meča potpuno šokirali domaću ekipu. Siniša Tešić i Srđan Dragićević postigli su golove za Vuk, preokrenuvši rezultat. U 87. minutu, Igor Stefanović postigao je gol za Budućnost i doneo im nadu u borbi za titulu. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Nakon meča, trener Budućnosti Dragan Aćimović podneo je ostavku, prepuštajući trenersku poziciju nekome ko će pokušati da ekipu dovede do šampionske titule. Klub sada ima težak zadatak da pronađe adekvatnog trenera, jer ih već u narednom kolu očekuje gostovanje ekipi lozničkog Respekta.

Ovo je bio veoma uzbudljiv derbi koji je privukao veliki broj gledalaca i pokazao visok nivo takmičenja u Opštinskoj ligi Loznica. Budućnost i Vuk su pokazali svoju kvalitetnu igru, ali na kraju su podelili bodove. Sada je sve u rukama Budućnosti da pronađe novog trenera i ponovo se fokusira na borbu za titulu u ovosezonskom takmičenju.